› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Nestor elbląskich kucharzy na spotkaniu Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni (+ zdjęcia)

› relacje ponad rok temu    12.11.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Nestor elbląskich kucharzy na spotkaniu Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni (+ zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

Dwunaste spotkanie Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni odbyło się w otwartej 5 października 2019 r. Restauracji Chicago (dawna Restauracja Arka, a jeszcze wcześniej – Restauracja Wędrowiec. Było nietypowe z kilku powodów. Po pierwsze jako gość pojawił się na nim nestor elbląskich kucharzy 66-letni Zdzisław Bereda, który pracę w zawodzie rozpoczął w... 1969 roku. Pan Zdzisław został honorowym członkiem EKSK. 12 listopada 2019 r. klub powiększył się o dwóch członków zwyczajnych – mieszkańca Szczytna Bartosza Kojro oraz Mariusza Tomasza Kusia z Ostródy. Tym samym po niecałych dwóch latach od założenia EKSK (założycielskie spotkanie odbyło się 6 lutego 2017 r.) liczy obecnie już 31 członków! 

Bartosz Kojro na co dzień pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 2 im. Jędzrzeja Śniadeckiego w Szczytnie. Na spotkaniu ponowił (nie po raz pierwszy wziął udział w klubowym mitingu) propozycję wzięcia udziału członków EKSK w biegu charytatywnym w 2020 roku. Została ona przyjęta z pozytywnym odbiorem.

Mariusz Tomasz Kuś jest natomiast mieszkańcem Ostródy. Na co dzień zajmuje się szeroko rozumianą obsługą branży gastrononomicznej. Prowadzi kanał na YouTube po jakże wymowną nazwą Kuśnia Smaków. O jego popularności świadczy fakt, że profil pod tę samą nazwą na Facebooku polubiło już 22 482 członków!

To nie wszystkie atrakcje. Na spotkanie przybyli przedstawiciele Spółdzielczej Mleczarni Spomlek z Radzynia Podlaskiego, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości serów dystrybuowanych pod markami "Skarby Serowara" oraz "Sery z Radzynia Podlaskiego". Na stole znalazły sie produkty tych marek, o dźwięcznych nazwach: Bursztyn, Rubin oraz Szafir. Można było również spróbować goudy z czarnuszką, goudy z kozieradką oraz cheddara. Polecamy! To naprawdę znakomite sery. Tym samym EKSK zyskał kolejnego partnera branżowego produkującego wysokiej jakości produkty. Brawo! Trzymamy kciuki za owocną współpracę!

W spotkaniu wzięli również udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12, którzy są świeżo upieczonymi członkami pracowni dziennikarsko-multimedialnej w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. Przeprowadzili wywiad z nestorem elbląskich kucharzy. Mieli okazję zadać panu Zdzisławowi Beredzie kilka pytań. To ich pierwsze zajęcia a już wypłyneli na glęboką wodę. Trzymamy kciuki za rozwój ich talentu! 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.