Nasza fotorelacja z V Elbląskiego Biegu Niepodległości (+ zdjęcia)

› sport ponad rok temu    14.11.2018
Marcin Mongiałło
Nasza fotorelacja z V Elbląskiego Biegu Niepodległości (+ zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

615 zawodników (564 indywidualnie oraz 3 x 17 zawodników w sztafecie 3x33 km) ukończyło V Elbląski Bieg Niepodległości. Wśród mężczyzn pierwszy był Marcin Spustek z Elbląga (czas – 34:49), a na najwyższym podium wśród kobiet stanęła Jolanta Pilarczyk ze Szczecina (czas – 40:34). Najlepszą sztafetą okazała się Truso 1 z Elbląga w składzie: Maja Dalidowicz, Dominik Rudawski i Franciszek Zmyślony (czas – 37:54).

Start i meta biegu były zlokalizowane na ul. Teatralnej. Bieg uroczyście otworzył prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Biegacze pokonali trzy pętle ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej i 12 Lutego. Na trasie zorganizowano punkt żywieniowy w okolicy startu-mety. Oprócz biegu głownego na 10 km odbyła się także się rywalizacja trzyosobowych sztafet. Dzieci do 15. roku życia ścigały się w V Małym Biegu Niepodległości –ENDURO KID, który współorganizowała Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu.

Pierwsza szóstka w biegu na 10 km (poszczególne kategorie)