› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Nasza Czytelniczka o dziwnym kursowaniu autobusów linii nr 12. ZKM zaprzecza

› daj znać 8 miesięcy temu    18.06.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 9 ocen 0 / 0%
A A A
Nasza Czytelniczka o dziwnym kursowaniu autobusów linii nr 12. ZKM zaprzecza  fot. archiwum elblag.net

Nasza Czytelniczka codziennie jeździ autobusem linii nr 12. Zauważyła dziwną prawidłowość: autobusy w kierunku Próchnika jeżdżą punktualnie, natomiast  w kierunku Warszawskiej spóźniają się nawet 20 minut. 

Nasza Czytelniczka napisała o tym co ją bulwersuje od roku.

Chciałabym prosić o wyjaśnienie dziwnej prawidłowości w kursowaniu linii nr 12 w dni powszednie. Obserwuję to od około roku. Rano na przystanek przy Robotniczej w kierunku Próchnika autobus przyjeżdża zawsze punktualnie, można regulować zegarki, jak przed wojną przy kursowaniu pociągów. Natomiast gdy wracam z pracy w kierunku Warszawskiej jest odwrotnie, autobus zawsze jest opóźniony od 10 do 20 minut. 
12 czerwca zamiast o godz. 16.11 był o 16.21. Zauważyłam, że w tym samym czasie autobusy jadące do Próchnika są punktualne. 

Oto odpowiedź z Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu:

Linia nr 12 jest tzw. linią średnicową (jej trasa przecina całe miasto, w tym jego centrum). Niestety, w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, ze względu na znacznie większe natężenie ruchu drogowego w całym mieście, a także inne utrudnienia - w funkcjonowaniu linii nr 12 mogą występować kilkuminutowe opóźnienia. W przypadku tej linii, wspomniane utrudnienia mają zmienny - pod względem czasu trwania i miejsc występowania - charakter. 
Natomiast tak duże opóźnienia, na jakie wskazuje pasażerka, zdarzają się stosunkowo rzadko. 

Niemniej, zwrócimy na to szczególną uwagę  

- w przesłanej do redakcji odpowiedzi napisał  Michał Górecki, kierownik Sekcji Organizacji Przewozów ZKM.  
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (9)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Szczera
7 miesięcy temu 9
Z Rowerami to bardzo dobry pomysł.Byłam niedawno Lipsku Niemcy tam maja mnóstwo rowerów do wynajmowania w różnych miejscach miasta jest ich tam zatrzesienie włączysz aplikacje kacje w telefonie nie bierzesz i jedziesz za pare groszy a tu tluczesz się w smrodzie nie dość to albo tramwajem rupieciem huczacym tak ze własnego oddechu nie słychać a bileciki drogie !i żadnego komfortu jazdy .Ja czesto wracam z pracy przed 20 to jeżdżą te stare pojedyncze wagony do których ludziom starszym jest bardzo trudno wsiąść i to jest dramat
~ matka
8 miesięcy temu ocena: 67%  8
Wielokrotnie jeździłam 12 i czytelniczka ma rację . 12 ma zawsze spóźnienie, kiedy wsiadam na Bielanach !!!!
~ A. Kuma
8 miesięcy temu 7
Jak autobus ma się "przebijać" przez korki jadąc z kierunku Próchnika? Tam jest aż taki ruch, który powoduje takie opóźnienia?
~ Kierowca 12
8 miesięcy temu ocena: 100%  6
Dziwne rzeczy wypisuje czytelniczka. Żeby nie stać w zatoczce na ul. Królewieckiej (bo przyjeżdżam za wcześnie) muszę opózniać wyjazd z Próchnika o ok. 1 minutę. Pózniej wlokę się autobusem bo tak jest ułożony rozkład jazdy.(chociaż można by było jezdzić o wiele szybciej. I tak na ul. Robotniczej jestem za wcześnie i muszę stać w zatoczkach żeby trzymać się rozkładu jazdy. I tak jest od 25 lat. To co wypisuje czytelniczka to stek bzdur. 12 i 21 to najwolniejsze linie autobusowe w Elblągu. Nawet w godzinach największego szczytu na 12 nie da rady wyłapać takiego opóznienia jakie opisuje czytelniczka. Jesteśmy nadzorowani przez system satelitarny i dokładnie wiemy w jakim czasie mamy być na danym przystanku.
~ suwerę
8 miesięcy temu ocena: 100%  5
Popieram Autorkę. Po pierwsze- drodzy włodarze,może zauważyliście, że w naszych okolicach mieszka coraz więcej elblążan-może by tak zwiększyć częstotliwość jazdy autobusów? Dlaczego w weekendy mamy autobusy co 2 godziny, a do domu musimy wracać o 22:00?Po drugie-dlaczego 12-tka jest autobusem wycieczkowym,do którego trzeba zabierać kanapki i jajka na twardo, bo jedzie przez całe nasze piękne miasto? Rozumiem,że nasi rządzący mieszkają w innych okolicach,ale chyba miasto jest dla wszystkich-my tez płacimy podatki. Coś bardzo jest nie halo z tą 12-tką i czas to zmienić.
~ Pieszy pasażer
8 miesięcy temu ocena: 83%  4
A dziś nie przyjechały dwie "8" , jedna o 17:09 , druga o 17 :29 i w międzyczasie "18" też nie było., przystanek ul.Nowowiejska. I co na to ten specjalista odf komunikacji z ZKM Górecki?
~ Akcjat4
8 miesięcy temu ocena: 100%  3
ZKM bez konsekwencji i z zyskiem można zlikwidować. Wystarczy jedna firma komunikacyjna tak jak było kiedyś . Bez tego "specjalisty" mozna ułożyć rozkłady i zorganizować kursy. A nie spółka goni spółkę, dyrektor,dyrektora i pensyjka zacna za nic nie robienie.
~ Górecki "szczytuje", czyli udaje , że nic nie wie.
8 miesięcy temu ocena: 77%  2
Kolejny problem jest z autobusami , które wyjeżdżają z dworca PKP/PKS. Tam kierowcy nagadać się nie mogą, stąd opóznienia wyjazdów, a potem gnają na złamanie karku by zdążyć , bo za opoznienia sąrozliczani. Notorycznie spóznia się " 13" z dworca w kierunku Ogólnej. jej spóznienie sięga nawet ponad 10 minut Tak było jak linie obsługiwał ALP, teraz tymi krótkimi gratami WARBUS nie mieści się w czasie. I niech specjalista Górecki powie, gdzie tu ekonomia i logoka: "13" w godzinach szczytu w całym tygodniu jezdzą małe kanciaste pudełka, z rozwalonymi amortyzatorami, gdzie czuć w pojeżdzie każdą nierówność drogi, studzienkę itp, ( kto to dopuścił do jazdy i za ile w kopercie?). Zaś w weekendy: sobota, niedziela jeżdżą niemalże puste duże, przestronne autobusy. Gdzie te akurat w tygodniu powinny jeżdzić, by ludzie się nie cisnęli jak śledzie w beczce. I ludzie , myjcie się , bo jeżdżą u nas BRUDASY, i wtedy to nie jest autobus a smrodobus.
~ iddidi
8 miesięcy temu ocena: 67%  1
Wprowadzić do Elbląga rowery miejskie i niech ta żałosna komunikacja upadnie.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.