› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Nasz Czytelnik: to przejście jest niebezpieczne, szczególnie wieczorem

› daj znać 9 miesięcy temu    30.12.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 4 ocen 1 / 100%
A A A
Nasz Czytelnik: to przejście jest niebezpieczne, szczególnie wieczorem

Nasz Czytelnik prosił o interwencję w sprawie przejścia między ul Robotniczą 123, a ul. Próchnika 12. Jest niebezpieczne szczególnie wieczorem. Zarząd Budynków Komunalnych odpowiada, że nie ma na ten cel pieniędzy.  

Przejście między ul Robotniczą 123 a ul Próchnika 12 jest właściwie śmietnikiem. Nasz Czytelnik zwrócił się do naszej redakcji z prośbą o interwencje u właściciela terenu. Oto co napisał w e-mailu. 

Nie byłoby problemu, gdyby nie przebiegało [przejście] przez centrum śmietników i to co obok nich zalega. Na mapach przejście widnieje jako zwężenie drogi, która de facto nie istnieje, a powinna od dawna chociażby ze względu że uczęszczają nim dzieci do Szkoły Podst nr 1 na ul Daszyńskiego, a także mieszkańcy osiedla ,,Sielanka" na zakupy do sklepu spożywczego Biedronka, przy ul. Donimirskich. Wieczorem  nieoświetlone  przejście zarzucone śmieciami stanowi zagrożenie dla przechodniów.

Przekazaliśmy list z pytaniem do Zarządu Budynków Komunalnych. Po miesiącu otrzymaliśmy odpowiedź, że ZBK nie posiada „wyodrębionionych środków w budżecie” czyli pieniędzy na zagospodarowanie terenów, w tym na wykonanie oświetlenia omawianego przejścia.

Czynsze uzyskiwane z najmu lokali mieszkalnych pozwalają jedynie na bieżące utrzymanie w pierwszej kolejności lokali i budynków, a w następnej kolejności terenów, a nie ich modernizację. Ponadto informujemy, że wszelkie koszty związane z koszeniem terenów, odśnieżaniem dróg i chodników jak również drobnych napraw w obrębie przejścia ponoszone są w całości przez administratora terenu tj. ZBK

- czytamy w odpowiedzi  Artura Adamczyka, dyrektora Zarządu Budynków Komunalnych.
Jednocześnie radzi on, by w sprawach dotyczących pojemników na odpady zwrócić się do tych, którzy odpowiadają za utrzymanie porządku. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ obserwator
9 miesięcy temu ocena: 100%  4
Z przedstawionego zdjęcia widać, że firma wywożąca odpady nie radzi sobie, albo lekceważy wykonywanie zadań. Może tak ukarać osobę odpowiedzialną za ten stan rzeczy.
~ przechodzień
9 miesięcy temu ocena: 100%  3
firma sprzątająca jest ok ale przez ten śmietnik o zgrozo nie powinien przebiegać trakt komunikacyjny. gdzie my żyjemy. co to za bezmyślny zarządzający tym terenem do tego dopuszcza zeby dzieci do szkoły przez ten syf puszczac. wstyd dla zbk. powinno sie go odwołac ze stanowiska.
~ Ewa
9 miesięcy temu ocena: 86%  2
Tak to prawda. To przejście to istna patologia . Codziennie odprowadzam tamtędy dziecko do szkoły. Słyszałam że mieszkańcy piszą jakaś petycje za odwołaniem pewnej osoby odpowiedzialnej za ten rejon.
~ Mieszkanka z robotniczej
9 miesięcy temu ocena: 91%  1
Koniecznie po nowym roku trzeba zainteresować prezydenta tą sprawą bo strach tam chodzić. Ten Adamczyk pewnie tam nawet nie był . Gdyby choć trochę miał jakiegoś zmysłu organizacyjnego to z używanych płyt chodnikowych zlecilby wykonanie zejścia a śmietniki wystarczy przenieść parę metrów w bok i po kłopocie. Tylko po co jak bez ruszania głową też pensja leci,prawda ?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.