› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Nasz Czytelnik o zabójstwie Mariana Sawicza

› bieżące 9 miesięcy temu    30.12.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Nasz Czytelnik o zabójstwie Mariana Sawicza fot. Jacek Globisz / Facebook Zdjęcia Elbląga, fot. dodał Mieczysław Krause

Pan Paweł, nasz Czytelnik dziękuje Grażynie Wosińskiej, naszej redakcyjnej koleżance, że otwarcie pisze o śmierci Mariana Sawicza. Jednocześnie apeluje, by pamiętać, że ten młody człowiek nie zginął przypadkiem, ale „w wyniku świadomego aktu - brutalnej pacyfikacji protestu robotniczego w 1970 roku!”. 

Wydarzenia protestu robotniczego w grudniu 1970 roku ciągle budzą żywe emocje w Elblągu. To nic dziwnego, skoro od milicyjnych kul zginęło trzech młodych elblążan, w tym jeden w naszym mieście. Chodzi oczywiście o Mariana Sawicza. Upamiętnia to wydarzenie tablica, ale znajduje się nie w tym miejscu gdzie powinna, czyli zamiast blisko ulicy 1 Maja, w głębi ul. Gołębiej.
Jednak nie to najbardziej bulwersuje pana Pawła, naszego Czytelnika. 

Piszę z nadzieją, że opublikowanie reportażu fotograficznego opowiadającego o aktualnym wyglądzie miejsca zabójstwa uświadomi mieszkańcom Elbląga, że to zabójstwo (Mariana Sawicza- red.) nie ulega przedawnieniu, jako że Marian Sawicz został zabity w wyniku świadomego aktu - brutalnej pacyfikacji protestu robotniczego 1970!. 

Nasz Czytelnik jest zbulwersowany, że powtarza się raz po raz, przez dziesiątki lat, że Marian Sawicz zginął przypadkiem w trakcie rozruchów robotniczych.

Trwa nadal i bałamutnie sugeruje się usprawiedliwioną przypadkowość śmierci Mariana Sawicza... co deprecjonuje historię Polski, plugawi język polski

- napisał nasz Czytelnik.

Pan Paweł ma nadzieję,  że pomoże publikacja aktualnych zdjęć fasady parteru budynku przy ulicy 1 Maja od strony ulicy Gołębiej vis-à-vis skweru imienia Mariana Sawicza ze szczególnym uwzględnieniem narożnika ulic 1 Maja i Gołębiej, oraz narożnika przeciwnego od ulicy Gołębiej i zaplecza bloku.

TU widać wyraźnie, że śmierć człowieka przez dziesiątki lat jest traktowana w sposób „alternatywny”, systemowy, oszukańczy, kłamliwy. I to jest marginalizowane

- stwierdza nasz Czytelnik. 
Pan Paweł podkreśla, że Grażyna Wosińska, nasza redakcyjna koleżanka pisze otwarcie o morderstwie w swoich artykułach.

Więcej o śmierci Mariana Sawicz i dwóch pozostałych elblążan zamordowanych w grudniu 1970 roku czytaj tutaj. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ SWIADEK ZBRODNI
9 miesięcy temu 2
chlopak nie zyje a oprawca zbrodni na wolnosci padl przedemna dwa metry chowali w nocy utajniono nazwisko oprawcy z polecenia komendanta tak wyglada wolnosc w wydaniu KOMUNISTOW UPAPRANI W POLSKIEJ KRWI PO LOKCIE
~ Anty lewak
9 miesięcy temu ocena: 63%  1
To jedyna elbląska strona, którą czytam. portel i info elbląg omijam szerokim łukiem.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.