› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Nasz Czytelnik: Coraz więcej bezczelnych ludzi na drogach

› daj znać 5 miesięcy temu    8.01.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 8 ocen 1 / 100%
A A A
Nasz Czytelnik: Coraz więcej bezczelnych ludzi na drogach

Nasz Czytelnik alarmuje, że na Starym Mieście panuje bezprawie. Kierowcy znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość. Zdaniem naszego Czytelnika jest to niebezpieczne między innymi ze względu na pieszych, a przede wszystkim na dzieci. 

Publikujemy list Czytelnika, mieszkańca Starego Miasta. 

Od kilku lat jestem mieszkańcem tego miejsca, i zapewne bardziej niż nie mieszkańcy dostrzegam problem prędkości w tym obszarze naszego miasta. Na Starym Mieście tzw. strefa zamieszkania zobowiązuje kierowców do poruszania się z prędkością nie większą jak 20 km/h – niestety jest to przepis jedynie teoretyczny. Szczególnie w godzinach porannych i wieczornych widać samochody mknące z prędkością znacznie ponad 30 km/h. Jest to niebezpieczne między innymi ze względu na pieszych, a przede wszystkim dzieci, które mogą wtargnąć na jezdnię spomiędzy ciasno zaparkowanych samochodów, jak również ze względu na notoryczne wymuszanie pierwszeństwa na skrzyżowaniach.

W strefie zamieszkania obowiązuje reguła prawej ręki – którą ciężko wyegzekwować, szczególnie gdy inni nie zdają sobie sprawy z obowiązujących przepisów i mkną ~50 km/h.

Panujące na naszej Starówce bezprawie, nie  jest dobrą wizytówką naszego miasta. Nie wygląda to dobrze ani z punktu widzenia mieszkańca miasta, a tym bardziej z punktu widzenia turysty (których jest u nas coraz więcej).

Mniej więcej od momentu otwarcia do ruchu Mostu Niskiego – nasza Starówka stała się drogą tranzytową pozwalającą ominąć korki w mieście – choć nie tylko otwarcie niszczejącego już mostu ma  tutaj swój wpływ. Ulice Starówki są bardzo dobrym skrótem również dla tych którzy nie zamierzają przekraczać w tym miejscu rzeki. Paranoja! Ewidentną różnicę w ruchu można zaobserwować w momencie, gdy na Starówce zamykane są ulice na potrzeby imprez – wtedy Starówkę omijają ci, którzy nie muszą tutaj jeździć, i jest dużo spokojniej.

Wielokrotnie próbowałem zainteresować tym tematem elbląską policję, oczywiście bez żadnego skutku – a wręcz dostawałem odpowiedź, że na Starówce nie ma problemu prędkości!

20 km/h to tempo starszej Pani na rowerze, proszę mi pokazać samochód, który nie przekracza tej prędkości! Wszyscy to robią!

Z racji tego, że jestem ojcem, szczególnie zależy mi na bezpieczeństwie moich dzieci – a o to jest tu coraz trudniej. Coraz więcej bezczelnych ludzi na drogach. Proszę o pomoc.

W sprawie problemów naszego Czytelnika rozmawialiśmy z kom. Krzysztofem Nowackim, oficer prasowym elbląskiej policji. 

Proszę zgłosić niebezpieczne zdarzenia poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na pewno zostaną przez policjantów zweryfikowane  

- zapewnia kom, Krzysztof Nowacki. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Przemo
4 miesiące temu 8
Na szczęście mamy straż miejską, która może kiedyś zrobi z tym porządek
~ Arni
5 miesięcy temu ocena: 56%  7
20 km/h, totalna głupota
~ kkk
5 miesięcy temu ocena: 75%  6
Co ci policja pomoże, jak sami łamią przepisy. Wczoraj około godziny 16 na ulicy Browarnej, dojazd do ronda. Ja swoim autem na prawym pasie zatrzymuję się przed przejściem dla pieszych, auto za mną na lewym pasie, ma to w dupie i jedzie dalej. Radiowóz osobowy Policji elbląskiej i do tego z drogówki. Zrób tak odwrotnie, a stracisz prawko. Macie szczęście pajace z drogówki, że kamery nie miałem włączonej.
~ xxx
5 miesięcy temu ocena: 75%  5
W niektórych miastach na starówce obowiązuje zakaz ruchu
~ Qwer
5 miesięcy temu ocena: 67%  4
Niestety to dotyczy nie tylko starówki.
~ Mayk
5 miesięcy temu ocena: 36%  3
Nawiedzony jesteś gościu.
~ Elblążaninie, obroń się sam !
5 miesięcy temu ocena: 82%  2
Policja , Straż Miejska nie reaguje, byleby do emerytury dociągnąc .
~ mieszkaniec starówki
5 miesięcy temu ocena: 80%  1
Taka rzeczywistość, mało tego policja która tu przejeżdża w ogóle nie reaguje na samochody które stoją na chodnikach gdzie jest zakaz postoju, ani na auta przejeżdżające przez Stary Rynek gdzie jest zakaz ruchu bo to jest deptak i jeszcze nie raz trąbią na pieszych
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.