Nasi kajakarze przywieźli cztery medale z mistrzostw Polski! Zobaczcie, kto je wywalczył (+ zdjęcia)

› sport ponad rok temu    21.05.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 1 / 100%

Kajakarze ZKS Olimpii Elbląg wywalczyli 4 medale na zakończonych w ubiegły weekend Dlugodystansowych Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie 2018, ktore odbyły się na jeziorze Zajezierskim w Sztumie. Trenerzy – Agnieszka Banaś i Wojciech Załuski mogli być zadowoleni z wyników swoich podopiecznych.

Oto najlepsze wyniki naszych sportowców:

• I miejsce – Igor Komorowski i Adam Witkowski – k2 10 000 m, juniorzy młodsi
  • II miejsce – Marta Witkowska – k1 10 000 m, seniorki
  • II miejsce – Przemek Rojek – k1 10 000, juniorzy młodsi
  • III miejsce – Mikolaj Kot – k1 2 000 m
  • IV miejsce – Gabriel Gładykowski, Paweł Krause  – k2 10 000 m, juniorzy młodsi

Rywalizacja była bardzo zacięta. Marcie Witkowskiej do złotego medalu zabrakło zaledwie 1 sekundy, a Przemkowi Rojkowi – 2 sekund. 1 sekundy do miejsca na podium zabrakło dwójce Gabriel Gładykowski, Paweł Krause.

Nie zawiedli weterani z naszego klubu. Mirosław Kreczman w swojej kategorii wiekowej był najlepszy, Tadeusz Wieprzkowski zajął 4. miejsce, Ryszard Białkowski – 5., a Krzysztof Wojewoda – 6. (każdy z nich w swojej kategorii wiekowej).

Ponadto reprezentacja Olimpii Elbląg (Karolina Tocha. Magda Wieliki, Arkadiusz Rojek oraz Mariusz Kulma) była najlepsza w konkurencji przeciągania smoczej łodzi. W finale elblążanie pokonali reprezentację klubu AZS AWF z Poznania, otrzymując przy tym medale w postaci...pięknych, białych smoczków do ssania.

Warto dodać, że Gabriel Gładykowski, Igor Komorowski oraz Paweł Krause prosto ze Sztumu pojechali na zgrupowanie kadry juniorów do Wałcza.

Niesamowita atmosfera na torze, wspaniali elbląscy kibice. Na gratulacje zasluguje cala ekipa i zawodnicy ktorzy zdobyli miejsca poza podium, a ktorzy walczyli do samego konca. Ogromne brawa!!

– podsumował start elbląskich zawodników trener Wojciech Załuski.

Do udziału w mistrzostwach zostało zgłoszonych 20 zawodników "Olimpii", którzy rywalizowali na 3 dystansach –10 000 m, 5 000 m i 2 000 m – w zależności od wieku.

--------------

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku kajakarze i kanadyjkarze "Olimpii" przywieźli z Długodystansowych Mistrzostw Polski w Kajakarstwie 2017 6 medali, w tym 4 brązowe, zdobyte przez: Martę Witkowską na K-1, Wiktora Zarębę na C-1, Przemka Rojka na K-1 oraz Bartka Aleksandrowicza i Cypriana Tochę na K-2. Medal srebrny zdobyli Wiktor Zaręba i Józef Głuch na C-2. Złoty medal zawisł na szyi Gabriela Gładykowskiego, który tym samym został mistrzem Polski na K-1.