› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

komentowane

oceniane

Napadli na obywatela Argentyny

› policja 25 dni temu    25.09.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Napadli na obywatela Argentyny

Najbliższe trzy miesiące spędzą w więziennej celi dwaj mieszkańcy powiatu braniewskiego, którzy napadli na obywatela Argentyny. Z ustaleń kryminalnych wynika, że 22 i 25-latek podając się za policjantów próbowali okraść pokrzywdzonego. Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Za usiłowanie rozboju grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 18/19.09.2020r. oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony o próbie napaści na terenie gminy Lelkowo. Pokrzywdzony oczekiwał na patrol funkcjonariuszy w pobliżu jednego z okolicznych przystanków. Z relacji mężczyzny – obywatela Argentyny wynikało, że chwilę wcześniej napadło go dwóch mężczyzn. Podejrzani podając się za policjantów, próbowali okraść pokrzywdzonego, stosując przy tym przemoc.
 

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy – sprawcy mieli ze sobą przedmiot przypominający broń. Dzięki determinacji Argentyńczyka przestępcy nie osiągnęli zamierzonego celu, a gdy tylko oddalili się z miejsca zdarzenia, o całym zajściu 37-latek powiadomił prawdziwych policjantów

- czytamy w komunikacie braniewskiej policji. 

Sprawą zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze bardzo dokładnie gromadzili i weryfikowali wszystkie informacje, przesłuchiwali świadków., typowali osoby, które mogły mieć związek z całym zajściem. Zgromadzony przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie podejrzanych. 22 i 25-latek trafili do policyjnej celi w miniony poniedziałek (21.09). Zatrzymani mieszkańcy powiatu braniewskiego usłyszeli zarzut usiłowania rozboju, a następnie stanęli przed sądem. W środę (23.09.) zapadła decyzję, że najbliższe trzy miesiące podejrzani spędzą w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.