› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Najtwardszy ze spieków kwarcowych - Spieki kwarcowe Laminam odporne na wszystko i w wielu kolorach

› bieżące miesiąc temu    16.09.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Najtwardszy ze spieków kwarcowych - Spieki kwarcowe Laminam odporne na wszystko i w wielu kolorach

Wybierz płytę ze spieków, którą możesz poddawać najcięższym próbom.

Co to są spieki kwarcowe i do czego są wykorzystywane?

Spieki kwarcowe powstają w wyniku zastosowania nowoczesnych technologii. W ich skład wchodzą zmielone skały granitowe, skały metamorficzne, piasek kwarcowy, iły łupkowe, glinki, topniki skaleniowe i pigmenty ceramiczne. Materiał jest zagęszczony, sprasowany i spiekany w temperaturze 1220°C. Cały proces sprawia, że powstałe w ten sposób blaty prezentują się bardzo oryginalnie, a przy tym doskonale spełniają swoją funkcję.

Blaty ze spieków kwarcowych znalazły szerokie zastosowanie w architekturze wnętrz. Spotykamy je coraz częściej w kuchniach, ale również w łazienkach, jako wykończenie elewacji, ścian wewnętrznych, podłóg, mebli. Płyta tego rodzaju może być bardzo cienka, w porównaniu z tradycyjnym blatem kuchennym, a jej właściwości sprawiają, że cechuje ją niebywała wytrzymałość. Co ważne, tego rodzaju produkt jest naturalny i posiada atesty dopuszczające je do kontaktu z żywnością.

Spieki kwarcowe Laminam dla wymagających

Jeśli szukasz płyt bardzo twardych, odpornych na zarysowania, uderzenia, zalania, promieniowanie UV, skrajnie niskie temperatury, sprawdź ofertę Laminiam spieki kwarcowe. Produkty, które tu znajdziesz, świetnie sprawdzą się jako blaty kuchenne, ale również parapety zewnętrzne, kominki, posadzka w często uczęszczanych pomieszczeniach, fronty meblowe, płyty elewacyjne.

Laminam jest włoską marką, która od 20 lat prężnie działa nie tylko na rynku europejskim, lecz jej sława rozprzestrzeniła się na całym świecie. Poza tym, że spieki są materiałem pozyskiwanym z natury, technologia ich przygotowywania, opracowana została z myślą o naszym środowisku. Produkcja zakłada niskie zużycie energii elektrycznej, ograniczenie emisji dwutlenku węgla, brak emisji substancji szkodliwych do atmosfery. Powstające płyty są całkowicie biodegradowalne.

Funkcjonalne i gustowne płyty ze spieków kwarcowych

Aby estetycznie dopasować spiek do aranżacji domu, wybieraj między wzorami powierzchni matowych, dekoracyjnych, polerowanych, płominiowanych, groszkowanych, szczotkowanych i Soft Touch. Szeroka gama kolorystyczna spieków Laminam pozwoli Ci stworzyć wyjątkową stylizację kuchni, czy dowolnej części domu. Funkcjonalność oraz efektowność tych płyt sprawia, że spieki kwarcowe w Warszawie zdobywają serca nie tylko prywatnych użytkowników, ale również profesjonalistów z branży budowlanej, architektów, projektantów wnętrz.

Spiek kwarcowy jest materiałem, który posłuży Ci przez długie lata. Nie zmieni przez ten czas swoich właściwości, koloru i zawsze będzie się prezentował z klasą. Płyty ze spieków doskonale wkomponowują się w aranżacje domów, mieszkań oraz przestrzeni biurowych. Projektanci chętnie stosują je do urządzania wnętrz nowoczesnych, ale również klasycznych, w których istotną rolę odgrywa trwałość wyposażenia i łatwe utrzymanie go w czystości.

Tym, co wyróżnia płytę ze spieku, jest fakt, że przy wysokiej odporności na wszelkiego rodzaju zniszczenia, jej grubość jest niewielka. Nawet duże płyty 324x162 cm mogą mieć zaledwie 3 mm grubości. Dzięki temu produkt ten pozwala osiągnąć oryginalny efekt aranżacyjny.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.