› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Najmłodszy parlamentarzysta wszedł do Sejmu z naszego okręgu. Robert Gontarz dokonał niemożliwego!

› polityka 9 miesięcy temu    15.10.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Robert GontarzRobert Gontarz fot. Marcin Mongiałło

Robert Gontarz dokonał rzeczy niemal niemożliwej. Bardzo rzadko zdarza się, że osobie nieznanej w ogólnopolskiej polityce uda się dostać do Sejmu z odległego miejsca na liście wyborczej. Taka sytuacja miała miejsce w ostatnich wyborach parlamentarnych w naszym okręgu wyborczym (elbląskim, nr 34). Robert Gontarz, zamieszkały we wsi Tuczki (gmina Rybno w powiecie Działdowskim, województwo warmińsko mazurskie) w południowej części naszego województwa, otrzymał mandat poselski pomimo że startował z odległego, 14 miejsca, na liście Prawa i Sprawiedliwości. 

Robert Gontarz ma 26 lat (urodził się 2 lipca 1993 r.) i jest obecnie najmłodszym polskim parlamentarzystą. Uzyskał tytuł magistra na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracuje w spółce Energa-Operator w dziale zarządzania inwestycjami. Od 2018 r. zasiada jako radny w radzie sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Robert Gontarz to nie tylko ścisły umysł. Ten uzdolniony młody człowiek jest poetą. W wolnym czasie pisze wiersze. 

Polityką interesuje się od wielu lat. W 2012 roku, został młodzieżowym Marszałkiem Sejmu. Nie zapomnę, kiedy przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku spotkałem Roberta i jego ojca podczas nocnej akcji klejenia plakatów wyborczych (Robert Gontarz startował  wówczas do Sejmu z nr 6 na liście PiS-u). Pamiętam, że była to bardzo późna godzina i zapytałem wóczas skąd pochodzą. Nie będę ukrywać, że byłem zaskoczony, kiedy otrzymałem informację, że przyjechali do Elbląga z okolic Działdowa. W "prezencie" otrzymałem wówczas mnóstwo długopisów z wizerunkiem kandydata. 

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. Robertowi Gontarzowi nie udało się uzyskać mandatu. W obecnych odniósł sukces. Otrzymał poparcie 7 702 wyborców i wszedł do parlamentu. Najwięcej głosów zdobył w powiecie działdowskim – 4601 (17,92%), iławskim – 1394 (3,69%) oraz nowomiejskim – 723 głosów (4,07% wszystkich głosów). W Elblągu zdobył poparcie zaledwie 102 wyborców, co stanowilo 0,2 % wszystkich głosów oddanych w naszym mieście. 

Robert Gontarz – pełne wyniki (PKW)

 

Robert Gontarz 9pierwszy od prawej) w Elblągu, 20 sierpnia 2019 r., fot. Marcin Mongiałło

Robert Gontarz - plakat wyborczy

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

 • 8
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ OwocJogobelli
9 miesięcy temu ocena: 50%  1
Forza Robert
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.