› rozwój i edukacja ponad rok temu    19.02.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
Najlepszy dekarz w Polsce jest z Elbląga  fot. archiwum Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług

W tegorocznym finale "Złotej kielni" w kategorii dekarz zwyciężył Przemysław Pakulski. Wygrał z sześcioma najlepszymi młodymi fachowcami w Polsce, w tym ze swoim kolegą - Tomaszem Skidaniukiem (IV miejsce). Obaj uczą się w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu.

Najlepsi uczniowie klas budowlanych z całej Polski spotkali się w finale 48. edycji turnieju "Złota kielnia". Młodzi zawodowcy mogli zmierzyć się w siedmiu kategoriach, między innymi w kategorii prac dekarskich.

Zmagania turniejowe trwały dwa dni i składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą w wybranej przez siebie dziedzinie, ale również mistrzowskimi umiejętnościami zawodowymi.

Wśród najlepszych dekarzy w kraju znaleźli się uczniowie z Elbląga. Zmierzyli się oni z uczniami ze szkół w Oleśnie, Białymstoku i Toruniu. Ostatecznie tytuł najlepszego dekarza w Polsce wywalczył Przemysław Pakulski, a jego kolega Tomasz Skidaniuk zajął miejsce czwarte.

Obaj fachowcy są uczniami Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu.Swoje umiejętności rozwijają w klasie o kierunku dekarz pod patronatem firmy FAKRO. Tegoroczna wygrana, to nie jedyny sukces uczniów tej szkoły w"Złotej kielni". W 2017 roku tytuł najlepszego dekarza w Polsce zdobył Piotr Parzych - również uczeń ZSIŚiU w Elblągu.