› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Najlepsze Kompozycje

› rozwój i edukacja ponad rok temu    24.10.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Najlepsze Kompozycje

Wczoraj, 23 października, odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, która wybrała najlepsze KOMPOZYCJE. Na konkurs wpłynęło 470 prac z placówek kultury, szkół oraz od osób prywatnych między innymi z: Nowego Wiśnicza, Załuskowa, Bielic, Krotoszyna, Bielska Podlaskiego, Łomży, Dębna, Konina, Malborka, Białobrzegu, Poznania, Dąbrowy Górniczej, Nowego Targu, Sulejówka, Warszawy, Tarnowca, Wołomina, Zakopanego, Częstochowy, Nysy,  Bukowa, Jarosławia, Gdyni, Krobi, Lubawy, Gronowa Górnego, Białegostoku, Elbląga. Na konkurs nadesłano również prace z Federacji Rosyjskiej, z Kaliningradu.

 
Najwięcej prac nadeszło w technikach graficznych akwatinty i akwaforty, suchej igły, technik mieszanych i własnych, są też pleksoryty, linoryty czarno-białe i barwne, grafika komputerowa oraz prace malarskie olejne, akrylowe i akwarele, najmniej jest batików. 
 
Głównym celem konkursu była prezentacja twórczości plastycznej, która rozwija kulturę uczuć, pogłębia zainteresowanie urodą świata i kształtuje postawę twórczą wobec życia. Konkurs daje szansę popularyzacji twórczości szczególnie utalentowanych autorów z różnych środowisk i miejsc zamieszkania oraz możliwość prezentacji efektów ich pracy w trzech technikach - malarstwie, batiku i grafice.
 
Prace 23 października oceniło jury w składzie: Wojciech Sęczawa -€“ nauczyciel akademicki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Marta Karaś - historyk sztuki oraz Benedykt Kroplewski - artysta plastyk. 
 
Jury konkursu postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: 
 
Kategoria: MALARSTWO MŁODZIEŻ
 
NAGRODY:
1. Daria Rucińska, 19 lat, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, nauczyciel:      Aleksandra Matulewicz
 
2. ex aequo
 
Gabriela Gorączko, 18 lat, Zespół Szkół Plastycznych im. S. Wyspiańskiego w Jarosławiu, nauczyciel: Henryk Cebula
Wiktoria Słodownik, 17 lat, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
3. Agnieszka Rutkowska, 17 lat, CSE Światowid w Elblągu, nauczyciel: Ewa Bednarska- Siwilewicz
 
 WYRÓŻNIENIA:
 
Oskar Sęk, 19 lat, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Wiktoria Michalczuk, 16 lat, Zespół Szkół im. A. Mickiewicza Nr 2 w Bielsku Podlaskim, nauczyciel: Włodzimierz Tyc
Miriam Stołowska, 18 lat, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, nauczyciel: Aleksandra Matulewicz, Zbigniew Chrostek
 
 
KATEGORIA: GRAFIKA MŁODZIEŻ
NAGRODY:
1. ex aequo  
Marcelina Sokół, 19 lat, Zespół Szkół Plastycznych im. T. Kantora w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel: Łukasz Kawka, za cykl prac
Aneta Marciniec, 19 lat, Zespół Szkół Plastycznych im. S. Wyspiańskiego w Jarosławiu, nauczyciel: Krzysztof Krzych
2. ex aequo
 
Paulina Stasiowska , 19 lat, Liceum Plastyczne im. Jana Matejki, Nowy Wiśnicz, nauczyciel: Włodzimierz Dominiak
Iwona Charyton, 19 lat, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, nauczyciel: Janusz Kozak
3. ex aequo
 
Weronika Szafrańska, Pracownia Plastyczna Inveni Ryt w Elblągu, nauczyciel: Bogdan Kiliński
Kacper Gniado, Pracownia Plastyczna Inveni Ryt w Elblągu, nauczyciel: Bogdan Kiliński
WYRÓŻNIENIA:
 
Anna Skórzewska, 17 lat, I Liceum im. T. Kościuszki w Koninie, nauczyciel: Renata Bielińska
Agnieszka Świętek, 17 lat, Zespół Szkół Plastycznych im. T. Kantora w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel: Sylwia Pałuchowska, za cykl prac
Ewelina Leszkowska, 18 lat, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, nauczyciel: Janusz Kozak
Kacper Szalecki, 15 lat, Pracownia Plastyczna Inveni Ryt w Elblągu, nauczyciel: Bogdan Kiliński
Sara Mucha, 20 lat, Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu nauczyciel: Włodzimierz Dominiak, za cykl prac
Aleksandra Szydłowska, 17 lat, Zespół Plastycznych im. T. Kantora w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel: Łukasz Kawka
Karolina Nocoń, 19 lat, Zespół Szkół Plastycznych im. T. Kantora w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel: Agnieszka Budny
Anna Mrożek, 18 lat, Zespół Szkół Plastycznych w Zakopanem, nauczyciel: Agnieszka Rokicka
Katarzyna Piątkowska, 17 lat, Zespół Szkół Plastycznych im. T. Kantora w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel: Sylwia Pałuchowska
Katarzyna Mrożek, 16 lat, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Nowym Targu, nauczyciel: Maria Mrożek
Michał Graczyk, Nysa
Elżbieta Kramarska, 15 lat, Zespół Szkół Plastycznych im. T. Kantora w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel: Agnieszka Budny
 
KATEGORIA: BATIK MŁODZIEŻ
WYRÓŻNIENIE:
 
Agnieszka Rutkowska, 17 lat, CSE Światowid w Elblągu, nauczyciel: Ewa Bednarska- Siwilewicz
Dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, organizator konkursu, przyznał nagrodę zespołową dla Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu za cykl prac graficznych.
 
Uroczyste wręczenie nagród połączone z wernisażem wystawy prac konkursowych odbędzie się 30 października o godz. 18.00 w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid".
 
Podsumowaniu konkursu towarzyszyć warsztaty plastyczne dla instruktorów i dzieci ze świetlic wiejskich powiatu elbląskiego, które odbędą się tego dnia, w godz. od 15.00 do 17.00 w pracowniach CSE.
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.