› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Nagroda i wyróżnienie dla Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego MDK. Zapraszamy do sekcji!

› relacje 8 miesięcy temu    10.11.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego MDK w ElbląguDziecięcy Zespół Tańca Ludowego MDK w Elblągu fot. Marcin Mongiałło

Działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego został uhonorowany na III Elbląskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej drugą nagrodą za utwór pt.: "Jestem Polką", a solistka – Zuzanna Zakolska – otrzymała wyróznienie za utwór pt.: "Dumna niepodległa".

Dzieci przygotowywała do wystepów Małgorzata Wiczenbach, która od lat doskonali warsztat wokalny, kroki, jak również choreografię polskich tańców ludowych. Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu daje szerokie możliwości rozwoju talentów dla dzieci i młodzieży z naszego miasta i okolic. W ramach MDK m.in. działają grupy młodzieżowa oraz dziecięca tańców ludowych.

Zespół dziecięcy, do którego należą dzieci w wieku od 5 do 10 lat, specjalizuje się w tańcach, zabawach ludowych, improwizacjach tanecznych, zabawach ze śpiewem, a także tańcach z rekwizytami. 15-letnie dzieci natomiast uczą się bardziej zaawansowanych technik i choreografii tanecznej. 

Wszystkich chętnych, którzy pragną uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez panią Małgorzatę Wiczenbach zapraszamy w poniedziałki i czwartki w godzinach od godz. 16.00 do 18.00 do budynku MDK przy ul. Warszawskiej 51 na elbląskim Zawodziu. 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.