› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Nadejdą lepsze czasy w Kinie Światowid

› zapowiedzi ponad rok temu    10.12.2015
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Nadejdą lepsze czasy w Kinie Światowid

Dokument nominowanej do Oscara Hanny Polak jest bezprecedensowym zjawiskiem z pogranicza kina i społecznego aktywizmu. Reżyserka poświęciła 14 lat na filmowanie moskiewskiego wysypiska śmieci, znajdującego się 20 kilometrów od Kremla. Często narażała własne bezpieczeństwo oraz igrała z rosyjskim prawem, ale tematem tego filmu jest walka o godność i przetrwanie. Kino Światowid zaprasza od 11 do 23 grudnia na dokument „Nadejdą lepsze czasy".

Jula zachowuje się jak każda jej rówieśniczka. Eksperymentuje z makijażem, farbuje włosy, próbuje alkoholu i papierosów. Jedyna różnica polega na tym, że Jula żyje na największym w Europie wysypisku śmieci znajdującym się pod Moskwą. W tym nieludzkim miejscu panują straszne warunki. Mieszkańcy w śmieciach każdego dnia znajdują jedzenie lub materiał, który wykorzystują potem do budowy prymitywnego schronienia.

Reżyserka Hanna Polak od ponad 14 lat obserwuje z kamerą tę szczególną wspólnotę. Członkowie tej niezwykłej grupy przyznają, że nie widzą już dla siebie alternatywy, a ich życie jest warte mniej niż los psów. Kiedyś tak nie było – w przeszłości byli lekarzami, kierowcami lub nauczycielami. W trakcie kręcenia filmu Jula zmieniła się z dziewczynki w kobietę. Nie przestała jednak marzyć. Jest dumna, nie ma zamiaru się poddać i za wszelką cenę stara się wyrwać z piekła, jakim jest dla niej wysypisko śmieci. Chce zacząć żyć inaczej i marzy o własnym małym mieszkaniu. Czy uda jej się zmienić swoje życie?

Film ma epicki wymiar, a przenikliwość spojrzenia Polak podszyta jest mądrością i dojrzałością eschatologicznej perspektywy.

Janusz Wróblewski, polityka.pl

Reżyseria: Hanna Polak
Scenariusz: Hanna Polak
Czas trwania: 110 minut
Produkcja: Polska, Dania
materiały: dystrybutor filmu

Cena biletu: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.