› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Na studniówce wykrzykiwali "j...ć PiS". Wzburzenie w prawicowych mediach

› bieżące 4 miesiące temu    19.01.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację artykułu.Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację artykułu. fot. elblag.net/archiwum

Portal TVP Info poinformował, że po imprezie studniówkowej w Elblągu do sieci trafiło nagranie, jak maturzyści bawią się przed sceną, skandując hasło „j***ć PiS”. Oryginalny film został już usunięty, ale wideo nadal krąży w sieci. Jak ustalił portal tvp.info, sytuacja miała miejsce w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Elblągu.

Dyrektor Beata Orzech przyznaje, że incydent jest dla nich „nauczką”, a wychowawcy klas przeprowadzą rozmowy z uczniami na temat tego, co zaszło.

Impreza odbyła się w sobotę 15 stycznia. Tradycyjny bal, na 100 dni przed egzaminem maturalnym, zorganizowano w restauracji Nowa Holandia – opisywały lokalne media.

Po wydarzeniu do sieci trafiło nagranie, zamieszczone – jak wynika ze słów dyrektorki – przez jednego z uczniów. Na kilkunastosekundowym filmie widać i słychać tańczących uczniów skandujących za DJ-em hasło „j***ć PiS”.

Dyrektor Barbara Orzech w odpowiedzi na pytania portalu tvp.info przyznaje, że jest to dla nich „nauczka”.

– Należy w umowie z DJ zapisać, jaka muzyka nie może być puszczana na studniówce. Wychowawcy zareagowali na sytuację podczas imprezy i przeprowadzili rozmowę z DJ-em, ale niestety utwór już wybrzmiał. Jestem już po rozmowie z firmą DJ Megafon, która dobierała utwory – mówi dyrektor Orzech.

Jak zapewnia, także z uczniem, który opublikował – a następnie usunął – nagranie, została przeprowadzona rozmowa; podobnie jak z jego rodzicami. Nastolatek zostanie ukarany naganą dyrektora szkoły.

– Takie zachowanie godzi w jej dobre imię i jest absolutnie naganne. Niestety incydent miał miejsce około godziny 2, gdy nie było mnie już na studniówce, jednak już w poniedziałek została ta sprawa omówiona w pokoju nauczycielskim i wychowawcy zostali zdyscyplinowani – mówi dyrektorka.

Także wychowawcy w klasach mają przeprowadzić rozmowy na temat incydentu.

źródło: TVP Info

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ esterka9
miesiąc temu 8
Nie lubie Pisu, ale takie rzeczy na studniówce ? Zachowajmy jakieś resztki kultury :/ Mimo wszystko
~ ken
4 miesiące temu ocena: 67%  7
Nie, nie mogą krzyczeć co im się podoba sbeckisynu. Jakie prawicowe media? Każdy zdrowy człowiek zareaguje, że młodym ludziom została wciśnięta antypolska ciemnota przez szemranych typów z GW i TVN i podobnych DERONETÓW
~ bart
4 miesiące temu ocena: 67%  6
Prawidłowa postawa uczniów, to się nazywa wolność słowa. Kto nie chciał nie musiał krzyczeń, ale większość widać co sądzi o rządzie. Nie wiem czemu w ogóle dyrekcja szkoły wtrąca się w tą całą sytuację. Jak napisał ktoś w komentarzu to była prywatna impreza poza szkołą opłacana przez uczniów gdzie nauczyciele byli tylko gośćmi. A co do usunięcia nagrania to bym podał do sądu tych co kazali usunąć.
~ nygus
4 miesiące temu ocena: 100%  5
NIE prawicowych, a ludzi z muzgiem!
~ Waldi
4 miesiące temu ocena: 17%  4
Takie zachowanie świadczy o braku kultury osobistej, zarówno DJ-a , organizatorów studniówki , a przede wszystkim wykrzykujących i bawiących się ludzi przy takiej wulgarnej muzyce- zarówno licealistów, jak i nauczycieli. Wstyd na całą Polskę i na cały świat. Warto przypomnieć, że patronem szkoły jest Święty Jan Paweł II.
~ bazyli syn
4 miesiące temu ocena: 43%  3
podsłuch na telefony wszystkim uczniom i za kraty za obraze miło.sciwie nam panującego
~ nwo
4 miesiące temu ocena: 71%  2
są dorośli i mogą krzyczeć co im się podoba. Studniówka była dla nich nie dla nauczycieli. Krzyczeli tylko to co każdy normalny człowiek myśli. A prawicowe media niech nie czuja oburzenia tylko spojżą cznym okiem na siebie, banda zakłamańców.
~ ANika
4 miesiące temu ocena: 50%  1
dokładnie, to była prywatna impreza, za pieniądze uczniów, w lokalu POZA szkołą, nauczyciele byli na niej gośćmi. na prywatnej imprezie jest wolność słowa
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.