› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Na elbląskiej starówce odbędzie się koncert Dziecięcego Zespołu Ludowego MDK

› zapowiedzi 8 miesięcy temu    13.12.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Na elbląskiej starówce odbędzie się koncert Dziecięcego Zespołu Ludowego MDK fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

W ramach MDK w Elblągu działają grupy młodzieżowa oraz dziecięca tańców ludowych. Już niedługo na elbląskiej starówce odbędzie się koncert Dziecięcego Zespołu Ludowego MDK.

Zespół dziecięcy, do którego należą dzieci w wieku od 5 do 10 lat, specjalizuje się w tańcach, zabawach ludowych, improwizacjach tanecznych, zabawach ze śpiewem, a także tańcach z rekwizytami. 15-letnie dzieci natomiast uczą się bardziej zaawansowanych technik i choreografii tanecznej. 

Dzieci bawią się tańcem, przełamują swoją nieśmiałość, uczą się podstaw choreografii, pięknej prezentacji na scenie. Taniec ma również wymiar integracyjny. Wśród publiczności mogliśmy zobaczyć całe rodziny – rodziców, ale także dziadków, wujków, ciocie. Wszyscy oni kibicowali i oklaskiwali swoje pociechy

– poinformowała nas Małgorzata Wiczenbach kilka miesięcy temu. 

W niedzielę 15 grudnia 2019 r. o godzinie 13.00, podczas Świątecznych Spotkań Elblążan, odbędzie się koncert  Dziecięcego Zespołu Ludowego z MDK na elbląskiej starówce. Tancerze przygotowani  przez Małgorzatę Wiczenbach  zaprezentują świąteczny występ  artystyczny, na który serdecznie zapraszamy. 

Zobaczcie galerię z występu Dziecięcego Zespołu Ludowego MDK, który odbył się 17 grudnia ubiegłego roku w MDK  przy ul. Warszawskiej.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 5
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.