› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Muzyka klasyczna nie dla dzieci? To nieprawda! Zapraszamy na koncert "Mozart i przyjaciele"

› bieżące ponad rok temu    18.02.2013
Agata Mazurek
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Muzyka klasyczna nie dla dzieci? To nieprawda! Zapraszamy na koncert

22 lutego br., o godz. 17:30 w sali koncertowej Szkoły Muzycznej odbędzie się szczególne spotkanie z muzyką klasyczną i nie tylko...

Elbląska Orkiestra Kameralna przygotowała dla najmłodszych melomanów kolejny koncert z cieszącego się ogromną popularnością cyklu „Klasyka dla Smyka”, w którym udział wezmą organizatorzy spotkań pn. „Mozart dla dzieci” podczas słynnego już Festiwalu Mozartiana, odbywającego się co roku w Gdańsku. Orkiestra i zaproszeni goście zabiorą dzieci do magicznego świata dźwięków i wielkich kompozytorów poprzez specjalnie przygotowaną aranżację, stroje z epoki i muzykę klasyczną w najlepszym wydaniu. W programie tego koncertu znajdą się między innymi gry i zabawy muzyczne dla najmłodszych, takie jak: „Dośpiewać każdy może”, „Usłysz i namaluj dźwięki”, „Zaczarowane instrumenty” czy „Jaka to melodia?”.

Aleksy Perski - prowadzenie
Monika Wójcik - scenografia
Vilde Valldal Johannessen - choreografia
Szymon Morus - dyrygent
Elbląska Orkiestra Kameralna

Cykl „Klasyka dla smyka” adresowany jest przede wszystkim do dzieci, rodziców i… pań w ciąży. Do dzieci – bo muzyka poważna to istotny czynnik rozwoju ich inteligencji, zdolności logicznego myślenia, zdolności językowych i matematycznych. Do pań w ciąży – ponieważ przyszłym mamom zaleca się słuchanie muzyki poważnej. Dziecko słyszy na długo przed urodzeniem; nie tylko słyszy, ale też słucha i może mieć swoje ulubione kompozycje. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko lubiło muzykę poważną, powinniśmy już podczas ciąży serwować maluszkowi porcję muzycznych doświadczeń.

Bilety: 25 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy)  - do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej – Elbląg, Stary Rynek 25 - Ratusz Staromiejski (pn.-pt. 8:00-16:00, wt. 8:00-18:00).
Rezerwacja telefoniczna: (55) 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu

Urząd Miejski w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.