› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Muzułmanka na basenie wywołała falę hejtu

› dzieci i rodzina ponad rok temu    16.02.2016
Mateusz Milanowski
komentarzy 27 ocen 2 / 100%
A A A
Muzułmanka na basenie wywołała falę hejtu fot. Facebook

O tym, że materiały publikowane za pośrednictwem mediów społecznościowych, takich jak Facebook mają ogromny odbiór wiadomo nie od dziś. W miniona niedzielę rozpętała się fala hejtu po publikacji zdjęcia muzułmanki w koszalińskim aquaparku.

Temat imigrantów niezmiennie jest jednym z najważniejszych. W Elblągu do tej pory większość osób podchodzi do tematu raczej obojętnie. Widać to było m.in. po frekwencji podczas Marszu Przeciw Imigrantom. Prawdopodobnie, dużo większym zainteresowaniem cieszyłby się, gdyby w naszym mieście doszło do takiej samej sytuacji, jak w Koszalinie.

Muzułmanka w burce w basenie!!! Co to ma być?! Napisałam do nich na ich stronce , pokazałam zdjęcie i zadałam pytania. Czy to jest u niech dozwolone? Czy ja też mogę wpaść w dresie czy tylko muzułmanki maja takie prawo? I jak często woda jest wymieniana?

Powyższy wpis pojawił się w niedzielę na jednym z profili na Facebooku wraz z załączonym zdjęciem. Kolejnego dnia, Park Wodny w Koszalinie odpowiedział klientce, broniąc się jednocześnie przez falą nienawiści.

W nawiązaniu do zdarzenia nagłośnionego w dniu 14.02.2016 r., należą się Państwu słowa wyjaśnienia. 
Nasz obiekt odwiedziła kobieta ubrana w strój kąpielowy, który wzbudził wśród Państwa duże kontrowersje. Osoba przedstawiona na rozpowszechnianym od kilku dni zdjęciu ubrana była w obowiązujący w kulturze muzułmańskiej strój kąpielowy (tzw. burkini). Podobnie, jak w przypadku kultur zachodnich nie jest to strój codzienny, a przeznaczony wyłącznie do zażywania kąpieli. Obsługa Parku Wodnego Koszalin stwierdziła częściową niezgodność stroju kobiety ze zdjęcia z Regulaminem Ogólnym Parku Wodnego Koszalin, ponieważ strój nie był wystarczająco przylegający. W trosce o komfort naszych klientów, w przyszłości obsługa będzie zwracała na ten fakt baczniejszą uwagę.
Chcielibyśmy uspokoić osoby zaniepokojone niedotrzymaniem standardów higieny. Park Wodny Koszalin jest pod stałym nadzorem Inspektorów Sanepidu. Obowiązujące nas parametry czystości wody są zachowane.
Jednocześnie zwracamy się do Państwa z prośbą o poszanowanie godności osób przedstawionych na zdjęciach i powstrzymanie się od krzywdzących bądź rasistowskich komentarzy. Chcemy, aby Park Wodny Koszalin był miejscem przyjaznym, służącym rozrywce i wypoczynkowi, wolnym od ideologicznych i wyznaniowych sporów i uprzedzeń - zarówno dla mieszkańców miasta jak i odwiedzających nas turystów.

Jak widać, zdjęcie wywołało ogromne poruszenie. Z jednej strony nie brakowało oburzonych komentarzy, wręcz hejtu, a z drugiej pojawiały się też takie, które próbowały studzić emocje.

Jakie macie podejście w tym temacie i jak zareagowalibyście na takie zdarzenie gdyby doszło do niego w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka? Czy dopiero doświadczenie konkretnego zdarzenia pobudza nas do przeciwstawienia się temu zjawisku, podobnie jak to miało miejsce w Koszalinie? A może elblążanie są obojętni wobec tego? Zachęcamy do oddania głosu w naszej sondzie.

Czy muzułmanki, ubrane w tradycyjny muzułmański strój burkini, mogłyby korzystać z basenu w Elblągu?

ankieta dodana 16.02.2016, ilość wszystkich głosów: 200
Tak (10%)
Nie (86%)
Jest mi to obojętne (5%)
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 31

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 3
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 11
  WKURZONY
 • 9
  BRAK SŁÓW
Komentarze (27)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Karolina12
ponad rok temu ocena: 0%  27
Jestem tolerancyjną osobą, jednak nie rozumiem, dlaczego doprowadzamy do tego, że pozwalamy innym na to, na co sami sobie nie pozwalamy?
~ zonka
ponad rok temu ocena: 33%  26
Kto jest GOSCIEM ,ona czy MY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,więc wypad jak się polskie normy nie podobają.
~ kilimmuslim
ponad rok temu ocena: 50%  25
do kwasu z k...ą
~
ponad rok temu ocena: 50%  24
Z drugiej strony prawda bo nikogo osadzać nie można i każdy powinien patrzeć na siebie . Ale ja jako Polak nie pozwolę aby moje przyszłe dzieci wychowywały sie w strachu czy ci ludzie na ulicy kszywdy im nie zrobią czy nie zaatakują . To już nie chodzi o ten basen tylko o sam charakter tych ludzi . Nie ma żartu . Robią z siebie ofiary a tak naprawdę to są podle bez litosne ... .. Wiem cos o tym ostatnio islamiście zaatakowali Polaka kolegę koleżanki i pocięli mu palce nogi wszystko niestety nie udało mu sie przeżyć .  I wy tutaj mówicie o tolerancji ? Ja mam tolerować takie cos?! To jest poprostu chore żyć w swoim państwie w miejscu gdzie sie urodziłeś a tutaj wchodzi ci z buciorami jakieś paskuctwo i niszczy cały twój kraj nie pozwólmy na to tak nie moze być . Dzieci i ludzie powinni czuć sie bezpiecznie w swoich rejonach a nie zagrożonym . .
~ ratownik
ponad rok temu ocena: 13%  23
A wy jak się zachowujecie Sracie pod drabinką, szczacie w brodziku a sami teraz czepiacie się kobiety i jej religijności. Pracuje na basenie i widzę wasze niedomyte pięty, brudne szyje których nawet nie umyjecie pod natryskiem bo boli i parzy, nie wspomnę o gaciach zasranych na rowie i śmierdzących na metry. Wstyd polaczkowie wstyd swojego syfu nie widzicie a czepiacie się wyznania religijnego
~ Byjiu
ponad rok temu ocena: 33%  22
Jedź do jakiegoś muslilandu i powiedz żonie żeby się wykąpała w bikini. Zobaczysz tolerancję.
~ mój nick
ponad rok temu ocena: 33%  21
Po prostu uciekła stamtąd https://www.facebook.com/ajplu...
~ ikiv
ponad rok temu ocena: 80%  20
To kąpiel czy pranie ?
~ anty
ponad rok temu ocena: 67%  19
HEJT to zrobiła ta pani - kiedyś z basenu wywalił mnie ratownik bo wszedłem w bermudach aby popływać musiałem się przebrać w inne gatki a tu p całości czarne prześcieradło i naprzód.
~ Kolo
ponad rok temu ocena: 70%  18
Teraz wszyscy w kalesonach na baseny to i prac nie trzeba będzie
~ Anty
ponad rok temu ocena: 82%  17
Mam pytanie. A gdzie jest lewactwo, gdy gwałcone są (w przenośni i dosłownie) prawa Europejczyków przez imigrantów? Czemu nie krzyczą i nie potępiają nienawiści na tle narodowym, gdy islamiści krzyczą "śmierć Europie" itp? Dlaczego wtedy brakuje im odwagi? Czego Ci lewacy tak na prawdę bronią?
~ powiec
ponad rok temu ocena: 25%  16
Wyluzujcie pislamiści i polećcie do "bezpiecznego Egiptu na last minute" to się przyzwyczaicie!;) Wbrew pozorom islam i pislam są dość podobne np. nienawiść do innowierców i ateistów, a dzięki różnym stroją kąpielowym można rozróżnić kto jest jakiej wiary;) POkój wam pislamscy, kupisowscy i korwinowscy hejterzy;)
~ gkhk
ponad rok temu ocena: 50%  15
Hahaha Ale ty smieszny jestes ! i nie masz kolegow! tylko walisz glupie komenty , ! Brak slow na twoja dziecieca glupote ! masakra,
~ lol
ponad rok temu ocena: 68%  14
Dziś w imię tolerancji wchodzenie do basenu w czarnym prześcieradle a jutro co następne? Może mamy ich wpuszczać na lodowisko z nartami i sankami?
~ lol
ponad rok temu ocena: 77%  13
Pójdę jutro na basen w szlafroku i kalesonach, jeśli mnie nie wpuścicie to doniosę na was że mnie dyskryminujecie.
~ bobo
ponad rok temu ocena: 67%  12
robiła pranie :)
~ WON!!!
ponad rok temu ocena: 56%  11
https://www.youtube.com/watch?... (WON BRUDASY!!!)
~ dartop
ponad rok temu ocena: 76%  10
Trzeba powiedzieć na jedno poważne pytanie, czy to jest regulaminowy stroj ? Chodze na basen i wiem że nie. Wiec ta osoba nie powinna być w wodzie
~ jasio
ponad rok temu ocena: 67%  9
gdzie w tych śmierdzacych szmatach do basenu pranie chciała sobie zrobic WON!!!!!!!!!!!!!!
~ NoName
ponad rok temu ocena: 90%  8
My odwiedzając ich rejony musimy bezwzględnie stosować się do tamtejszych zasad, więc niech oni uszanują nasze zasady.
~ Przem
ponad rok temu ocena: 69%  7
Zastanawia mnie skąd ona w ogóle się tutaj wzięła? Nigdy tutaj kobiet świadomie wchodzących w ubraniu do basenu nie było.
~ jj
ponad rok temu ocena: 78%  6
Wypier z polski brudasy
~ Xxx
ponad rok temu ocena: 15%  5
Więcej szacunku dla ludzi i ich kultur...tak samo jak Wy ci ludzie mają serce i niczym sie od was nie różnią.
~ N
ponad rok temu ocena: 92%  4
To szacunek ma obowiązywać tylko w jedną stronę? Jakim prawem mamy ich szanować, skoro u nich nikt nas nie szanuje. Spróbuj się u nich opalać w stroju kąpielowym to o mało cię nie zatłuką.
~ Przem
ponad rok temu ocena: 92%  3
W przeciwieństwie do kultury Islamu w cywilizacji zachodniej gwałty na kobietach i dzieciach sa karane a nie uważane za przywilej mężczyzny.
~ omg
ponad rok temu ocena: 79%  2
to już nie chodzi o ubior. Kto ja tam wpuscil?!
~ tred
ponad rok temu ocena: 89%  1
Przyjeżdżają do Polski to niech się stosują do polskich norm.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.