› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Multikino – jedyna sieć kin w Polsce wyposażona w defibrylatory AED

› zdrowie i uroda ponad rok temu    22.10.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Multikino – jedyna sieć kin w Polsce wyposażona w defibrylatory AED

Sieć kin Multikino została partnerem ogólnopolskiej kampanii społecznej „AED + Ty = Życie” – jednej z największych tego typu inicjatyw w Polsce. W ramach projektu „AED + Ty = Życie” we wszystkich 26 kinach sieci Multikino w 20 miastach w Polsce zainstalowano defibrylatory półautomatyczne AED oraz przeszkolono pracowników kin w zakresie ich obsługi.

Multikino jest pierwszą siecią kin w Polsce, która została w 100% cyfrowa. Ponadto poza premierami filmowymi jako jedyna oferuje swoim klientom dodatkowy kontent w postaci koncertów, oper czy wydarzeń sportowych na wielkim ekranie. Obecnie również jako jedyna sieć kinowa w Polsce jest wyposażona w defibrylatory AED. 
 
Bardzo zależy nam na naszych klientach i chcemy, żeby w kinach naszej sieci czuli się komfortowo. Oferujemy widzom możliwość oglądania najlepszych produkcji filmowych w najwyższej jakości i jednocześnie chcemy zapewnić im najwyższy poziom bezpieczeństwa, dlatego zdecydowaliśmy się na udział w Kampanii Społecznej „AED + Ty=Życie”. Ponadto zgadzamy się z celem projektu, jakim jest propagowanie idei defibrylacji półautomatycznej w miejscach publicznych oraz uświadomienie znaczenia rozpoczęcia udzielenia pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia jeszcze przed przybyciem karetki pogotowia – dodaje Edyta Pawłowicz-Ziurkowska, Kierownik Działu Marketingu Multikino S.A.
 
Dzięki udziałowi w kampanii we wszystkich 26 kinach sieci Multikino w 20 miastach w Polsce zostały zainstalowane ogólnodostępne skrzynki wyposażone w defibrylatory półautomatyczne AED. Przy zamontowanych skrzynkach z aparatami AED znajdują się instrukcje obsługi defibrylatora półautomatycznego, które mają zachęcić osoby odwiedzające kina do zapoznania się z tym zagadnieniem. Ponadto w zakresie obsługi defibrylatorów AED zostali przeszkoleni wszyscy pracownicy kin sieci Multikino. Dzięki temu będą mogli podjąć u osób, u których wystąpiło zatrzymanie krążenia, prawidłową, bezpieczną i maksymalnie skuteczną pierwszą pomoc przedmedyczną, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji. 
 
Dotychczas jest to jedna z największych tego typu inicjatyw w Polsce, zarówno pod względem liczby przeszkolonych osób, jak i ilości udostępnionego sprzętu oraz wsparcia medialnego kampanii. Na potrzeby kampanii społecznej „AED + Ty = Życie” został zrealizowany spot filmowy, który będzie emitowany w bloku reklamowym przed każdym seansem filmowym w sieci Multikino od 12 października br. do końca stycznia 2013 roku. 
Poza siecią kin Multikino partnerem akcji jest również dostawca sprzętu Paramedica Polska Sp. z o.o. Sp. k. który dostarczył defibrylatory AED do kin oraz przeszkolił pracowników. Natomiast patronem wspierającym kampanię jest Polska Rada Resuscytacji, która udzieliła szerokiego wsparcia merytorycznego.
Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie www.AEDplusTY.pl
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.