› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Mróz może zabić! Policjanci poszukują bezdomnych w Elblągu

› bieżące 5 miesięcy temu    27.12.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Mróz może zabić! Policjanci poszukują bezdomnych w Elblągu fot. KMP Elbląg

Temperatura spada poniżej zera. Dlatego policjanci przypominają, żeby w tym czasie szczególnie zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, w których najczęściej próbują się schronić potrzebujący. Zdarza się, że osoby odmawiają przewiezienia do ośrodka pomocy. Może się to zakończyć tragicznie.

Policjanci nie są w stanie sami dotrzeć do wszystkich samotnych, potrzebujących i bezdomnych dlatego też współpracują w Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej czy Strażą Miejską. Ważne jest też , aby zgłaszać odpowiednim instytucjom przypadki zauważenia osoby, która śpi na ławce, pod sklepem, w altance. Na takie zgłoszenia reagujemy. Elbląscy mundurowi cyklicznie i wspólnie z MOPS prowadzą kontrolę pustostanów, altanek, parków i podmiejskich lasów.

Pamiętajmy, że na niebezpieczeństwa narażone są też osoby starsze i schorowane. Ta grupa ludzi niekiedy nie może poradzić sobie z codziennymi czynnościami jak np. z napaleniem w piecu. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie, nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać, czy potrzebuje naszej pomocy. O trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego możemy również powiadomić ośrodek pomocy społecznej.

Jeden telefon może uratować życie

Apelujemy, aby nie przechodzić obojętnie obok człowieka, któremu grozi wychłodzenie bądź zamarznięcie. Jeden telefon na numer 112 może uratować czyjeś życie. Przypominamy, że w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego funkcjonuje bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Pod numerem telefonu 800 165 320 osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje na temat schronisk, noclegowisk oraz ogrzewalni na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.