› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Moreland and Arbuckle, bluesowy gig w Elblągu - relacja

› relacje ponad rok temu    26.11.2012
Konrad Kosacz
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
Moreland and Arbuckle, bluesowy gig w Elblągu - relacja fot. Konrad Kosacz

Agencja Koncertowa Delta zawitała do Elbląga, do Mjazzgi z kolejnymi amerykańskimi bluesmenami. Aaron Moreland na gitarze, Dustin Arbuckle na harmonijce ustnej i Kendall Newby perkusja. Prawdziwy bluesowy gig. Jak ktoś mi nie wierzył, że tym razem będzie ostrzej, to trudno. A było naprawdę ostro.

Agencja Koncertowa DELTA z Chorzowa raczy nas serią koncertów, sprowadzanych do Polski, amerykańskich bluesmanów. Elbląska Mjazzga jest wpisana do listy klubów, które odwiedzają Muzycy. Po wrześniowym koncercie Dave'a Herrero and The Hero Brothers z Chicago, tym razem przyszedł czas bluesmanów z Kansas.

Jak na muzyków, którzy mówią o sobie, że przeszli „gruntowne” wychowanie muzyczne, poprzez kilkakrotne przesłuchanie płyt Led Zeppelin, Creedence Clearwater Revival, Black Sabbath i Motley Crue, po Charley'a Pattona, trzeba przyznać, że to co można było usłyszeć w środę, brzmiało naprawdę mocno. Twarze Aarona i Dustina momentami wyglądały groźnie, bez wyrazu wpatrzone w dal. Nie można było odczytać z nich żadnej emocji, jednak to co z nich wychodziło, poprzez instrumenty, nijak się miało do ich twarzy. Arbuckle stał spokojnie i na przemian - to śpiewał, to grał na harmonijce. Natomiast Moreland to pocisk energii, który biegał po niewielkiej Mjazzgowej scenie (choć ostatnimi czasy powiększonej o parę metrów kwadratowych). Czasem z niej schodził i grał pod sceną bezpośrednio do publiczności. Aby dać upust swoim emocjom, pomagał Kendallowi Newbyiemu na perkusji, kopiąc nogą w talerze. Podczas wykonywania jednego z ostatnich utworów, genialnym jego zagraniem była solówka, do której między innymi użył stojaka mikrofonowego. Całości jego show dopełniła przepiękna gitara wykonana z pudełka od cygar.

Na koniec dodam, że atmosfera panująca w klubie (atmosfera muzyczna i klimatyczna) zdecydowanie przeniosła nas na uprawne pola okolic Kansas City, a jakby tylko zamknąć oczy, mogliśmy zobaczyć robotników pracujących w pocie czoła, na polu, śpiewających prawdziwego amerykańskiego bluesa.

Mam nadzieję, że czytelnicy wybacza mi tę mocno subiektywną recenzję z tego koncertu, nie jestem wprawionym recenzentem muzycznym, jednak moje emocje podczas koncertu sięgnęły szczytu, a krew w żyłach nadal krąży w nieco przyspieszonym tempie. Po rzetelną recenzję muzyczną gorąco zapraszam na strony Agencji Koncertowej DELTA.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (1)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ mariola
  ponad rok temu 1
  mjazzga mjażdży! :)
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.