› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Młodzi elblążanie z wizytą w Sejmie (+ zdjęcia)

› relacje ponad rok temu    31.01.2020
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Młodzi elblążanie z wizytą w Sejmie (+ zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

Młodzi elblążanie ze Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi imienia Bohaterów Westerplatte w Elblągu oraz Domu Dziecka w Elblągu pod opieką nauczycieli i wychowawców odwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wycieczka odbyła się na zaproszenie posła Zbigniewa Ziejewskiego, który otrzymał mandat poselski w ostatnich wyborach parlamentarnych startując z listy Koalicji Polskiej.

Zwiedzanie parlamentu z przewodnikiem, w tym zobaczenie Sejmowej Sali Posiedzeń, oglądanie makiety kompleksu budynków Sejmu RP, hallu głównego to nie wszystkie atrakcje wizyty w polskim parlamencie, która odbyła się 28 stycznia 2020 r. (we wtorek). Nieplanowanym urozmaiceniem było m.in. przypadkowe spotklanie i rozmowa z posłem Tadeuszem Cymańskim w kuluarach sejmowych. Nie zabrakło także obiadu w restauracji poselskiej, na który zaprosił wszystkich poseł Zbigniew Ziejewski. Na zakończenie parlamentarzysta wręczył najlepszym uczniom książki; wszyscy zwiedzający otrzymali drobne upominki.

Budowa kompleksu budynków Sejmu RP w Warszawie rozpoczęła się po odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918. Jego sukcesywna rozbudowa trwa do dzisiaj. Aż do początku XX wieku Sejm nie posiadał własnej stałej siedziby.Do czasu zawarcia unii lubelskiej w 1569 i utworzenia wspólnego polsko-litewskiego sejmu jego sesje odbywały się w Piotrkowie, Krakowie, Toruniu, Bydgoszczy, Radomiu, Sandomierzu (sejmik generalny przy osobie króla), Lublinie, Parczewie i w Warszawie. Od 1573 zwoływany był przez monarchę raz na dwa lata. Od tego czasu sesje odbywały się siedzibach królewskich w Warszawie, a co trzecia w Grodnie (tzw. sejm grodzieński). Sporadycznie miejscem obrad był też Toruń.

Przypomnijmy, że poseł Zbigniew Ziejewski mieszka w Nowym Mieście Lubawskim; jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. W czasie ostatnich wyborów w okręgu elbląskim oddało nań głos 9028 wyborców. 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (2)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ STOP USTAWIE 447
  ponad rok temu ocena: 50%  2
  I co z tego? Mówmy prawdę. Prezydent to były członek uni wolności ,a premier były doradcą tuska. Tylko Konfederacja. W tv ich nie obejrzycie,ale na YT nokautują każde komisje, posiedzenia. OTWÓRZCIE OCZY! ZAJRZYJCIE NA KANAŁ MEDIA NARODOWE!
  ~ Krzysiek EL
  ponad rok temu ocena: 50%  1
  Super sprawa taka wycieczka i Poseł zaangażowany w sprawy Miasta. Brawo !!!!!!!!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.