› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

„Miśki rozdają miśki”

› policja ponad rok temu    19.05.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

„Popatrz mamo, miśki rozdają miśki” to słowa dziecka zasłyszane dziś pod jedną z elbląskich szkół podstawowych. Trwały tam policyjne działania Bezpieczna droga do szkoły. Dziś było nietypowo, bo policjanci z ruchu drogowego rozdawali najmłodszym… misie z policyjnym numerem alarmowym.

Ta nietypowe działania swój początek miały ponad dwa miesiące temu kiedy to pani Joanna Koszyńska postanowiła podzielić się 1/3 swojej kolekcji pluszowych misiów z elbląską Policją. Wspólnie zdecydowano, że misie trafią do najmłodszych i będą rozdawane przez policjantów podczas działań „Bezpieczna droga do szkoły” jako nagroda, za jazdę w foteliku i w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Dziś od 7 rano policjanci pełniąc służbę w okolicach elbląskich szkół podstawowych nagradzali dzieci, które wysiadały z aut rodziców a były przewożone w fotelikach i zapiętych pasach. Nagrodą był policyjny miś.

- Najmłodsi na pewno zapamiętają to co im mówimy na temat bezpieczeństwa – mówi post. Grzegorz Łuczko policjant ruchu drogowego biorący udział w działaniach. – Miś którego od nas dostanie uczeń będzie przypominał o tym, że trzeba jeździ w foteliku i zapinać pasy bezpieczeństwa.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu


* "Miśki" - gwarowe określenie policjantów ruchu drogowego, często występujące w komunikacji radiowej CB pomiędzy kierującymi

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.