› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Mikołaje, bałwanki i pierniki - w sobotę w Światowidzie odbył się II Jarmark SztukaTERRIA

› relacje ponad rok temu    3.12.2012
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Mikołaje, bałwanki i pierniki - w sobotę w Światowidzie odbył się II Jarmark SztukaTERRIA fot. Konrad Kosacz/elblag.net

W Światowidzie odbył się już drugi jarmark świąteczny SztukaTERRIA.  W tym roku kiermasz przyjął formułę rozszerzoną, jako impreza obejmująca województwo warmińsko - mazurskie.

Sobotni jarmark odwiedziło 45 wystawców. Co ciekawe, przybyli oni nawet z tak odległych miejscowości jak Nowe Miasto Lubawskie czy Białystok. Zaskoczyło to samych organizatorów. - Wielu wystawców, to nasi stali, lokalni twórcy, którzy biorą udział, między innymi, w wielkanocnym jarmarku, przy okazji imprezy „Pogrzeb żuru i śledzia”. Paradoksem jest też to, że zgłosiło się mniej osób z Elbląga, a znacznie więcej z regionu, co nas bardzo cieszy – mówi Agnieszka Tkaczuk z CSE Światowid. Wystawcami byli przede wszystkim twórcy ludowi. Swoje stoisko prezentowała także firma oferująca materiały dla twórców. Wystawiły się instytucje i stowarzyszenia, np. Stowarzyszenie Łęcze, Warsztaty Terapii Zajęciowej Kamiennik i Tolkmicko oraz Dom Dziecka w Elblągu. - W zeszłym roku jarmark był trochę eksperymentem. Ludzie przyszli, zobaczyli, podali dalej, a w tym roku przybyło ich cztery razy więcej - mówią organizatorzy.

Wśród wystawionych artykułów królowały ozdoby choinkowe, jednak można było odnaleźć także sporo rękodzieła. Była to własnoręcznie tworzona ceramika, drewniane pudełka zdobione techniką decoupage, zabawki z włóczki, biżuteria z filcu i kolorowego szkła. Ciekawe stoisko zaprezentowały Stowarzyszenie z Łęcza i Farma Vitalis oferujące m.in. produkty spożywcze.

Przy okazji jarmarku odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci, gdzie można było wykonać własne ozdoby. - Wartością dodaną jest to, że także rodzice się w to angażują, tworząc ozdoby wraz z dziećmi. Mogą zostawić dziecko przy stoliku i pooglądać stosika, a następnie wrócić i pracować razem z dziećmi – mówi Helena Wojciechowska z sekcji plastycznej Światowida. Dużą atrakcją było własnoręczne zdobienie bombek i wykonywanie własnych ozdób choinkowych. Do zdobienia używano brokatów, piórek, farb. Kolejny jarmark w Światowidzie na wiosnę. Zapraszamy.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.