› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Mieszkańcy oburzeni stanem ulicy Sadowej. Władza tłumaczy się…

› bieżące 7 miesięcy temu    2.01.2020
Grażyna Wosińska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Mieszkańcy oburzeni stanem ulicy Sadowej. Władza tłumaczy się… fot. archiwum Pawła Kowszyńskiego

Mieszkańcy uważają stan ul. Sadowej za niedopuszczalny. Uniemożliwia on bezpieczne korzystanie z ulicy szczególnie osobom starszym i niepełnosprawnym. Radny Paweł Kowszyński złożył interpelację, a wiceprezydent Janusz Nowak odpowiada, że kilkukrotnie wzywano inwestora Osiedla Sadowa do zabezpieczenia i poprawy nawierzchni drogowych. 

Mieszkańcy są zbulwersowani stanem ulicy Sadowej. Zgłosili radnemu Pawłowi Kowszyńskiemu, że korzystanie z tej ulicy oraz chodników jest utrudnione. 

Sytuacja pogarsza się w dnia na dzień, a po opadach deszczu staje się nieznośna – zbierająca się woda i błoto są rozchlapywane przez samochody pokonujące ten odcinek drogi niczym grę komputerową  uważnie obserwując brnące pojazdy rozchlapujące błoto na chodniki i nierzadko na pieszych 

- czytamy w interpelacji radnego.

Przypomnijmy, że przy ul. Sadowej trwa inwestycja „Osiedle Sadowa”. Jak informują mieszkańcy w trakcie robót zniszczony został chodnik na długości około 200 metrów i częściowo zapadła się ul. Sadowa w obrębie inwestycji. Zapchane zostało odwodnienie burzowe. W efekcie nie ma chodnika od strony budowy, a  ten z drugiej strony uległ częściowemu uszkodzeniu i zapadł się. 

Na te wszystkie uwagi zawarte w interpelacji Pawła Kowszyńskiego odpowiada Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga. Przyznaje on, że inwestor zgodnie z umową ma obowiązek utrzymania ulicy w czystości oraz w stanie technicznym zapewniającym bezpieczne użytkowanie. Wiceprezydent wyjaśnia co zrobili urzędnicy, by poprawić sytuację: 

W celu egzekwowania powyższych zobowiązań Departament Zarząd Dróg kilkukrotnie pisemnie oraz ustnie wzywał Inwestora do podjęcia działań mających na celu zabezpieczenie i poprawę nawierzchni drogowych, utrzymanie ich w czystości oraz czyszczenie wpustów deszczowych. Przedstawiciele DZD na bieżąco prowadzą kontrole, a w przypadkach braku właściwych działań ze strony Inwestora, podejmowane są interwencje przez Straż Miejską. 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (3)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ m
  7 miesięcy temu 3
  Inwestor ma gdzieś także jakość sowich mieszkań...
  ~ elblążaninn5
  7 miesięcy temu ocena: 0%  2
  Skoro inwestor nie reaguje na pisma to chyba trzeba inwestora ukarać, a jak się mają zapisy umowy, a te wykonane światła też mają dużo do życzenia, skoro zniszczono nawierzchnię drogi, że teraz się jeździ jak po szutrze to niech inwestor osiedla wykona teraz naprawę nawierzchni asfaltowej na Grunwaldzkiej i na bieżąco naprawia chodniki i uzupełnia ubytki asfaltu na Sadowej.
  ~ Mmm
  7 miesięcy temu ocena: 0%  1
  Kpina...zarząd dróg nie robi nic... a inwestor ma w dupie...
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.