› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Mieszkańcy apelują o naprawę drogi: To nasza udręka

› bieżące 2 miesiące temu    13.02.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Mieszkańcy apelują o naprawę drogi: To nasza udręka fot. Nadesłane.

Do naszej redakcji apel o pomoc przesłali mieszkańcy sołectwa Grądki. Chodzi im o pilną naprawę jedynej drogi dojazdowej, która – jak wskazują zainteresowani – nie tylko utrudnia im życie, ale też powoduje sporo zagrożeń.

Sołectwo Grądki w gminie Godkowo składa się z trzech miejscowości: Grądki, Grużajny Siedlisko i Nawty. Pierwsze trzy miejscowości łączy że światem zewnętrznym droga powiatowa 1175N na odcinku Surowe-Grądki-Grużajny . I to właśnie ta droga jest naszą udręką. Od lat jest w katastrofalnym stanie. Od 2016 roku robimy wszystko co w naszej mocy by przekonać Pana Starostę elbląskiego Macieja Romanowskiego i Zarząd Powiatu Elbląskiego by wyremontowali nam drogę.

Pisaliśmy petycję, pisma, prośby, rozmawialiśmy, błagaliśmy i nic. Wszystkie odpowiedzi są lakoniczne i nie odpowiadają na nasze pytania. W w 2017 roku Starosta obiecał że droga będzie zrobiona w kolejnej kadencji Rady Powiatu , która właśnie się kończy. Starostwo nawet otrzymało ok. 2,5 miliona złotych (60% kosztów inwestycji) , ogłoszono przetarg , który został unieważniony w dziwnych okolicznościach.

Kolejna kadencja się kończy a mieszkańcy mają już dość drogi, którą nie da się ani jeździć autami ani po niej chodzić. Jak mamy żyć. Przewoźnik komunikacji publicznej planuje likwidację i tak już mocno ograniczonych kursów autobusów. Mieszkańcy regularnie niszczą sobie auta. Dzieci nie mogą dojść do przystanków autobusowych przez wielkie kałuże i błoto na drodze.

Zbliżają się kolejne wybory ale obecni rządzący Powiatem Elbląskim powinni do końca kadencji wykonywać swoje obowiązki a nie zajmować się kampanią wyborczą. Nie wiemy ile jeszcze to wytrzymamy. Nasza cierpliwość się kończy".

Mieszkańcy Sołectwa Grądki.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.