› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Miejsca pochówku Honorowych Obywateli Elbląga będą zwolnione z opłat?

› bieżące ponad rok temu    30.12.2016
Maciej Markowski
komentarzy 4 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. archiwum elblag.net

Podczas wczorajszej (29 grudnia) sesji Rady Miejskiej powołana do życia jednogłośną decyzją radnych została nowa elbląska tradycja, która polegać będzie na rokrocznym upamiętnianiu ważnej osoby w historii naszego miasta. Przyszły rok będzie należał do Generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego. W 2017 będziemy obchodzili 110 rocznicę urodzin Honorowego Obywatela Elbląga. Nie tylko w ten sposób radni chcieliby uhonorować zasłużonych dla Elbląga ludzi. Radny Robert Turlej wraz z innymi członkami Rady Miejskiej zwrócił się z wnioskiem w sprawie zmian w regulaminie porządkowym obowiązującym na cmentarzach komunalnych. Miejsca pochówku osób szczególnie zasłużonych (np. Honorowych Obywateli Elbląga) powinny być zdaniem radnego klubu PO zwolnione z opłat za miejsce pod grób.

W połowie roku pożegnaliśmy odznaczonego honorowym obywatelstwem Jerzego Szewczyńskiego - byłego żołnierza Armii Krajowej. To jedna z kilkunastu postaci, które mają tytuł honorowy. Innymi są m.in. Lech Wałęsa, św. Jan Paweł II, Ryszard Rynkowski, Helena Pilejczyk, Czesław Klimuszko czy właśnie gen. Bolesław Nieczuja-Ostrowski. Z myślą o nich, ale rzecz jasna nie tylko, radni wspólnie zaapelowali o inną, ale także ważną formę uhonorowania zasłużonych dla miasta postaci.

- Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Elbląg otrzymują osoby związane z naszym miastem, przyczyniające się w sposób wybitny do kreowania pozytywnego wizerunku miasta i jego mieszkańców. Prezentują postawy godne naśladowania i stanowią pożądany wzorzec elblążanina. Otaczani są należną im atencją, w sposób szczególny. Z pewnością jest jeszcze wiele do poprawienia w zakresie opieki miasta nad swoimi zasłużonymi obywatelami - czytamy we wniosku.

Korkiem w tym kierunku miałoby być objęcie specjalnym traktowaniem grobów zmarłych Honorowych Obywateli Elbląga oraz tych szczególnie zasłużonych.

- Uważamy, że miejsca pochówku tych osób powinny być zwolnione z opłat za miejsce pod grób, a samo miejsce utrzymywane w porządku (jeżeli nie znajduje się pod opieką rodziny lub bliskich). Z pewnością może to być kolejna, ważna forma uhonorowania zasłużonych dla Elbląga osób.

Radni zasugerowali również powołanie specjalnego zespołu do opracowania zasad i reguł tej formy wsparcia.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ przyszły klient
ponad rok temu ocena: 100%  4
lepiej zastosujcie to dla ludzi ubogich,sławy mają kasę!!!
~ obserwator
ponad rok temu 3
Co z moim wcześniejszym komentarzem?
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 0%  2
A kiedy nadadzą Hiper prezesowi prezesów honorowego obywatela? W końcu Największy Nierób, który rządzi krajem zasłuzył się.
~ patriota
ponad rok temu ocena: 75%  1
to jest skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! różnicujecie ludzi jak za komuny każdy dla Polski pracował dla jej dobra się przyczynił chociaż nie był sławny.Sowieckie metody wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.