› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Michał Missan zaprzysiężony na urząd Prezydenta Elbląga

› bieżące 15 dni temu    7.05.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Michał Missan zaprzysiężony na urząd Prezydenta Elbląga fot. UM Elblag

W poniedziałek odbyła się pierwsza sesja kadencji 2024-2029. Nowo wybrani radni oraz Prezydent Elbląga Michał Missan odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli uroczyste ślubowanie. Tym samym prezydent i Rada Miejska oficjalnie rozpoczęli pracę na rzecz miasta i mieszkańców.

Insygnia władzy nowemu prezydentowi przekazał Witold Wróblewski, który ponad 9,5 roku piastował urząd Prezydenta.

- Bardzo się cieszę, że wygrałeś wybory, raz jeszcze gratuluję zaufania mieszkańców. Jestem spokojny o dalsze losy Elbląga. Życzę samych sukcesów, wiele radości i samych dobrych decyzji, które przyczyniać się będą do dalszego rozwoju naszego pięknego miasta - mówił ustępujący prezydent podczas przekazywania prezydenckiego łańcucha.

- To dla mnie bardzo ważna i podniosła chwila świadcząca o dużym zaufaniu mieszkańców. Powierzenie mi tej funkcji to zaszczyt i odpowiedzialność i z tego miejsca deklaruję, że zrobię wszystko, aby rota dzisiejszego ślubowania sprawdzała się przez najbliższe pięć lat. Czuję wielką odpowiedzialność przed wyborcami, którzy obdarzyli mnie zaufaniem, odpowiedzialność przed sobą – bo sam od siebie dużo wymagam, przed rodziną – bo są dla mnie największym wsparciem, za co z tego miejsca z całego serca dziękuję. Czuję również wielką odpowiedzialność przed przyszłymi pokoleniami elblążanek i elblążan, bo pracujemy również dla nich. Stawiam przede wszystkim na współpracę i słuchane ludzi. Wierzę w otwartość i dialog, a wasz aktywny udział w życie społeczne będzie kluczowy w budowaniu nowoczesnego Elbląga. Będę budował pomosty i porozumienia, wzmocnię więzi społeczne i nasze tożsamości lokalne. Chcę, żebyście zawsze czuli się dumni z tego, że wybraliście Elbląg na swoje miejsce na ziemi. Przez cztery lata byłem wiceprezydentem, wcześniej radnym Rady Miejskiej dzięki temu zdobyłem doświadczenie i nie muszę się uczyć samorządu od podstaw. Dziękuję za współpracę Panu Prezydentowi Witoldowi Wróblewskiemu oraz wszystkim pracownikom ratusza, z którymi miałem zaszczyt współpracować przez ostatnie lata. Dziś rozpoczynamy kolejny – nowy rozdział w historii miasta. Tak jak zapowiadałem wkrótce spotkam się z pracownikami, wspólnie doprowadzimy do tego, aby ratusz funkcjonował jak najlepiej. Planuję spotkania z mieszkańcami, konsultacje – także z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi komunikacji, aby umożliwić elblążanom jak największy udział w procesie podejmowania decyzji. Wasze głosy będą naszym przewodnikiem. Moją misją będzie wzmocnienie potencjału gospodarczego Elbląga. Głęboko wierzę, że najbliższe lata przyniosą naszemu miastu sukcesy na wielu płaszczyznach. Wciąż podkreślam, że mieszkamy w pięknym mieście – jednym z najstarszych w Polsce. Dziedzictwo morskie jest fundamentem na którym wkrótce będziemy mogli budować innowacyjne projekty, tworzyć miejsca pracy, rozwijać gospodarkę miasta. Wierzę, że to będzie znaczący impuls nie tylko do rozwoju nie tylko Elbląga, ale także regionu. Mamy deklarację rządu, że tor wodny zostanie pogłębiony do Elbląga, co pozwoli w pełni wykorzystać port morski. Zyski z portowej działalności wspólnie przeznaczymy na inne dziedziny życia naszego miasta. Gwarantuję współpracę z rządem, Zarządem województwa oraz Trójmiastem. To naturalne i konieczne kierunki dla rozwoju Elbląga. Gwarantuję również dobrą współpracę z całą Radą Miejską. Gratuluję wszystkim wybranym radnym. Zapraszam do współpracy, konsultacji i aktywnego udziału w życiu Elbląga– mówił po zaprzysiężeniu prezydent Michał Missan.

Podczas posiedzenia radni, w tajnym głosowaniu wybrali przewodniczącą i wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. Przewodniczącą Rady Miejskiej została Grażyna Kluge z KO, wiceprzewodniczącymi rady – Małgorzata Adamowicz i Antoni Czyżyki z KO oraz Rafał Traks z PiS.

W radzie Miejskiej zasiada 15 radnych Koalicji Obywatelskiej i 10 radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Skład Rady Miejskiej kadencji 2024 - 2029


1. Małgorzata Adamowicz

2. Elżbieta Banasiewicz

3. Karol Bidziński

4. Tomasz Budziński

5. Antoni Czyżyk

6. Sebastian Czyżyk-Skoczyk

7. Paweł Gołębiewski

8. Ewa Horbaczewska

9. Jolanta Janowska

10. Wojciech Karpiński

11. Grażyna Kluge

12. Paweł Kowaszyński

13. Marta Kubacka-Ignaciuk

14. Jolanta Lisewska

15. Iwona Łuczak

16. Piotr Opaczewski

17. Jolanta Pękała

18. Marek Pruszak

19. Michał Rutkowski

20. Irena Sokołowska

21. Wioleta Stępczyńska

22. Karolina Śluz

23. Rafał Traks

24. Wiesław Włodarczyk

25. Kamil Zdziech

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.