› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Miasto o punktach informacji turystycznej

› bieżące ponad rok temu    27.07.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
Miasto o punktach informacji turystycznej fot. elblag.net

Niedawno opublikowaliśmy materiał na temat dostępności i funkcjonowania punktów informacji turystycznej w Elblągu. Generalnie nie jest źle, jednak nieco niedociągnięć znaleźliśmy. Urząd Miejski przesłał swoją informację na ten temat.

Mimo że sezon turystyczny w pełni, a może właśnie dlatego, chcielibyśmy przestawić wszystkim zainteresowanym najważniejsze fakty o miejscach oznaczonych literą „i” na niebiesko-białym tle, czyli o Punktach Informacji Turystycznej.

Czym dysponujemy?

W Elblągu Punkt Informacji Turystycznej działa w Ratuszu Staromiejskim, są też dwa punkty sezonowe – w Bramie Targowej i kolejny, który funkcjonuje w zabytkowym wagonie tramwajowym ustawionym na Starym Rynku. Wszystkie punkty zlokalizowane są na starówce, miejscu skupiającym najwięcej atrakcji turystycznych, skąd turyści rozpoczynają większość swoich wędrówek. Głównym Punktem jest ten umieszczony w Ratuszu Staromiejskim. Placówka ta posiada trzy gwiazdki w klasyfikacji Polskiego Systemu Certyfikacji Punktów Informacji Turystycznej i jest doskonale zaopatrzona we wszelkiego rodzaju materiały promocyjne, przewodniki, mapy i to zarówno w formie papierowej, jak i w elektronicznej.

Nie bez znaczenia jest zaaranżowanie wnętrza lokalu, w którym znajdują się dwa stanowiska do szybkiej informacji, stoliki dla turystów, którzy chcą na miejscu przejrzeć materiały i dobrze zaopatrzony magazyn. Warto także dodać, że Punkt Informacji Turystycznej znajduje się na parterze z łatwym dostępem dla osób niepełnosprawnych. W placówce istnieje także możliwość doładowania wszelkich urządzeń mobilnych. Na turystę czeka także, pełen zróżnicowanego asortymentu, sklepik z pamiątkami związanymi z miastem.

W czasie pobytu dzieci mogą skorzystać z kącika zabaw, a na koniec wizyty otrzymać mały upominek. Punkty oznakowane są odpowiednim symbolem - tabliczka ze znakiem „i”, zgodna z przyjętymi w Polsce standardami. Do Punktów Informacji prowadzą również znaki drogowe na starówce. Trzeba wziąć pod uwagę, że na Starym Mieście nie panuje w tym zakresie swoboda. Miejskie Punkty Informacji Turystycznej znajdują się w zespołach urbanistycznych chronionych przez konserwatora zabytków, dlatego oznakowanie nie może być krzykliwe, jest raczej stonowane, choć oczywiście czytelne.

Na ogólną opinię o miejscach obsługi turystów często wpływa sposób, w jaki zostali oni obsłużeni przez pracownika Punktu. Dlatego podstawowymi wymaganiami, jakie stawiane były pracownikom były: ogólna wiedza o mieście, kultura osobista oraz umiejętność komunikacji.

Dostępność przede wszystkim

Godziny otwarcia placówek, dostosowane są do natężenia ruchu turystycznego. W sezonie letnim punkty odwiedzić można przez siedem dni w tygodniu w godzinach 10-18 (Ratusz Staromiejski, Brama Targowa) i 10-20 (tramwaj). Dodatkowo w recepcji Ratusza Staromiejskiego wystawiane są informacje i mapy dotyczące miasta i jego bazy noclegowo-gastronomicznej. Funkcję informacyjną może również pełnić aplikacja mobilna pn. „Ścieżka Piekarczyka”, która bezpłatnie pobrana na telefon komórkowy umożliwia dostęp do podstawowych informacji dotyczących atrakcji turystycznych w Elblągu.

Aplikacja mobilna pn. „Ścieżka Piekarczyka” dostępna jest pod adresem: www.piekarczyk.elblag.eu

źródło: UM Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nick
ponad rok temu ocena: 0%  2
informacja jak wyjechać
~ wiza
ponad rok temu ocena: 60%  1
Bo p. Wilk nawet prostych spraw nie ogarnia. Podpowiedzi nie będzie p. Wilk.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.