› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Miasto nie będzie szukało sekretarza. Prezydent rezygnuje

› bieżące ponad rok temu    17.01.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Miasto nie będzie szukało sekretarza. Prezydent rezygnuje fot. Konrad Kosacz

Piątego razu nie będzie. Prezydent Jerzy Wilk, choć zapowiadał powołanie sekretarza miasta, teraz rezygnuje z tego zamierzenia. Przyczyna jest prosta – Ratusz nie może znaleźć odpowiedniego kandydata. Wymagania zaś stawia wysokie.

Jak informuje Monika Borzdyńska, rzeczniczka prasowa prezydenta miasta, Jerzy Wilk nie będzie w najbliższym czasie ogłaszał kolejnego konkursu na stanowisko sekretarza miasta. - Poprzednie konkursy pokazały, że bardzo trudno jest znaleźć odpowiednią osobę, która spełnia wszystkie kryteria. Natomiast chcemy zatrudnić taką osobę, która będzie je spełniała – wyjaśnia Monika Borzdyńska.

Od września 2013 r. sekretarz musi być wyłoniony w drodze konkursu, a nie poprzez powierzenie obowiązków. Do tej pory miasto już czterokrotnie poszukiwało sekretarza w drodze ogłoszenia o pracę. Żaden z kandydatów nie spełniał jednak stawianych przez Ratusz wymagań.

Jakie wymagania stawiało miasto idealnemu kandydatowi na stanowisko sekretarza miasta? Musi posiadać: obywatelstwo polskie, wykształcenie wyższe magisterskie o kierunku prawo lub administracja, co najmniej 6 letni staż pracy na stanowiskach urzędniczych, w tym co najmniej 4 letni staż pracy na kierowniczych stanowiskach urzędniczych, w jednostkach administracji samorządowej o których mowa w art. 2 oraz jednostkach wymienionych w art. 5 ust. 2 ustawy o pracownikach samorządowych, dobrą praktyczną znajomość przepisów z zakresu postępowania administracyjnego i prawa pracy, bardzo dobrą znajomość technik legislacji, bardzo dobrą znajomość ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o samorządzie powiatowym, ustawy o samorządzie województwa i ustawy o pracownikach samorządowych, bardzo dobrą znajomość zasad kontroli zarządczej, znajomość pojęć z zakresu prawoznawstwa, bardzo dobre zdolności organizacyjne, kreatywność, samodzielność, obowiązkowość, dyspozycyjność, lojalność, uczciwość, niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub za umyślne przestępstwo skarbowe, zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych, nieposzlakowana opinia. Wymagany jest również brak przynależności do partii politycznych. Wymagania dodatkowe: znajomość realizacji projektów dofinansowanych ze środków zewnętrznych, w tym środków Unii Europejskiej, umiejętność redagowania pism urzędowych i okolicznościowych, znajomość systemu zarządzania jakością wg normy ISO 9001.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.