› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Miał być "wirtualny gadżet", wyszło oszustwo

› bieżące 17 dni temu    24.05.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Miał być  fot. KMP Elbląg

O oszustwach piszemy z dwóch powodów: pierwszy to taki, aby pokazać mechanizm oszustwa i ostrzec innych, którzy go jeszcze nie znają, drugiego powodu akurat nie pamiętam, ale ten pierwszy jest na tyle ważny, aby o nich pisać i informować na wszystkie możliwe sposoby.

W ciągu minionej doby przyjęliśmy dwa zgłoszenia o takich sytuacjach. Jedno miało miejsce w firmie, gdzie na służbową pocztę oszust przysłał wiadomość. Podawał się w niej za pracownika i zgłaszał potrzebę… i tu uwaga: zmiany numeru konta. W ten sposób chciał wyłudzić kwotę ponad 4 tysięcy złotych, która to miała być przelana na to właśnie nowe konto. Na szczęście mail od „pracownika” nie wzbudził zaufania i do przelewu nie doszło.

Inna sytuacja, która miała miejsce to oszustwo podczas zakupu… wirtualnego elementu gry. Czyli takiego, którego fizycznie nie mamy (miecz, dodatkowa zbroja, kolejne życie albo magiczny eliksir) a który to może występować w komputerowej grze o ile go kupimy. Tu na taki fałszywy zakup dał się nabrać pewien 18-latek, który podczas transakcji posłużył się kodem blik i… stracił z konta ponad 3 tysiące złotych.

Trudna sytuacja, bo po pierwsze związana z utratą prawdziwych pieniędzy a także brakiem dodatkowych punktów w świecie wirtualnej gry… Sprawa trafiła na policję.

Drugi ważny powód, dla którego piszemy o oszustwach a o którym czasem zapominamy to ten, że oszustwo… może dotyczyć każdego z nas.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.