› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Mężczyzna na hulajnodze potrącony przez samochód. Trafił do szpitala

› bieżące miesiąc temu    16.09.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Mężczyzna na hulajnodze potrącony przez samochód. Trafił do szpitala fot. elblag.net/archiwum

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Elblągu na przejściu dla pieszych. Kierowca volkswagena potrącił 20-latka na hulajnodze elektrycznej. Mężczyzna doznał złamania obojczyka i pęknięcia kości skroniowej. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Policyjne dochodzenie wyjaśni szczegóły zdarzenia.

Do potrącenia doszło w czwartek (16.09.2021 r.) około godziny 14.30 na ulicy Teatralnej w Elblągu. Samochód marki VW Polo, prowadzony przez 28-letniego mężczyznę, potrącił na przejściu dla pieszych 20-latka poruszającego się hulajnogą elektryczną. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Doznał złamania obojczyka i pęknięcia kości skroniowej.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Policyjne dochodzenie wyjaśni szczegóły zdarzenia.

Policjanci apelują o ostrożność i uwagę na drogach. Dotyczy to zarówno pieszych jak i kierowców. W sytuacji, kiedy w pobliżu przejścia znajduje się człowiek, kierowca ma obowiązek zwolnić, zatrzymać się udzielić pierwszeństwa. Oznacza to, że nie wolno zmusić pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyśpieszenia kroku, gdy znajduje się na pasach.

Z kolei piesi nie powinni wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, dotyczy to również użytkowników hulajnóg. Kierowcom i pieszym zalecamy większą ostrożność.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MALINA
23 dni temu 3
Jak było dobrze mieć kamerkę,
~ żenada
miesiąc temu ocena: 100%  2
Najlepiej za wszystko teraz chu*e zabierają prawo jazdy co człowiek nie wejdzie w artykuł to zatrzymane prawo jazdy kierującemu... może warto zwrócić także uwagę na pieszych i rowerzystów (hulajnogi) poruszają się jak święte krowy zero jakiegokolwiek wyobrażenia jeżeli kierowca ma na wszystko i wszystkich uważać i za wszystko być karany to niech także działa to w drugą stronę żeby osoby poruszające się po przejściu dla pieszych również wzięli odpowiedzialność i mieli choć trochę rozkasadku. Na chwilę obecną oni są bezkarni jak dalej tak będzie to strach wsiadać za kierownicę...
~ Xxxx
miesiąc temu ocena: 100%  1
Hulajnoga to nie rower ani pieszy wiec czemu jechal przez pasy?powinien popatrzec a co z komorkami w reku przy pieszych niby tez moga a co "pieski"robia lataja dronem tylko albo spia po krzakach na piechote pochodzic albo nie oznakowanymi stac w newralgicznych miejscach
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.