› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Metrotest najlepszy w lidze MOSiR

› bieżące miesiąc temu    24.05.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Metrotest najlepszy w lidze MOSiR fot. MOSIR Elbląg

Zakończyła się Piłkarska Elbląska Liga Amatorów HYDROBUD organizowana przez MOSiR. O tytuł najlepszej amatorskiej ekipy rywalizowało dziewięć zespołów. Złote medale ponownie zdobyła drużyna Metrotestu, ale walka o pierwsze miejsce była wyrównana i ciekawa.

W pierwszej części sezonu zespoły zagrały ze sobą po dwa spotkania. Od początku na górze tabeli znalazły się te ekipy, które później nadawały ton rywalizacji. Metrotest Elbląg, IWO SKRAW TEAM i Elektrycy najczęściej wygrywali swoje mecze, zdobywając sporo goli. Obrońcy tytułu celowali w kolejny triumf w lidze, ale natrafili na godnego rywala. Ich zmagania z IWO SKRAW TEAM były bardzo emocjonujące, ale bezpośrednie starcia na swoją korzyść rozstrzygnęli ci drudzy. O pierwszej lokacie w sezonie zasadniczym zadecydowały więc inne pojedynki. Metrotest wykazywał się w nich większą skutecznością i przystąpił do rudny finałowej z przewagą.

Po podziale na dwie grupy w walce o medale zostało 5 ekip. IWO SKRAW TEAM wygrało w tej fazie wszystkie spotkania, ale nie zdołało zniwelować przewagi Metrotestu. Trzecią lokatę utrzymali Elektrycy i to te zespoły podzieliły się nagrodami za udział w lidze.

Na czwartej pozycji sezon zakończył AS-TRANS, a duża w tym zasługa Tomasza Nowickiego, czyli króla strzelców rozgrywek. Ten zawodnik zdobył w 16 spotkaniach 36 bramek. PUB Sąsiedzi uplasował się w tabeli na 5 miejscu, natomiast w grupie drugiej kolejne lokaty zajęli Baltic Sun Jankowiak, Stokrotki, El-Skład i ML Polyolefins.

Dziękujemy wszystkim zespołom, zawodnikom i sędziom za udział w PELA HYDROBUD w sezonie 2021/2022. Gratulujemy najlepszym i zapraszamy na dekorację, która odbędzie się 5 czerwca, na scenie na Placu Jagiellończyka, podczas XIII Biegu Piekarczyka. Szczegóły rozgrywek, galerie zdjęć, tabela znajdują się na mosir.elblag.eu.

Kolejny rok sponsorem rozgrywek była firma HYDRODUD. Dziękujemy za owocną współpracę.

Tekst i fot. MOSiR

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.