› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Maria Kosecka: Różne twarze kampanii

› bieżące ponad rok temu    18.06.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 19 ocen 33 / 70%
A A A
Maria Kosecka: Różne twarze kampanii fot. Konrad Kosacz/elblag.net

To już ostatni tydzień kampanii wyborczej w naszym mieście. Wyborcy i wybierani na ostatniej prostej, ogólne zmęczenie materiału. Proponuję więc Państwu nieco inny tekst dotyczący kampanii, a mianowicie tych społecznych. Niech to będzie miły przerywnik w procesie podejmowania decyzji wyborczych.

Kampanie społeczne to odpowiedź na konkretne problemy, jakie dotykają wybrane grupy lub całą społeczność. Najbardziej wymowne znaki kampanii to elementy, które możemy spotkać w przestrzeni publicznej – plakaty, billbordy, hasła, wymowne zdjęcia i filmy. Dobrze przeprowadzone kampanie to takie, które docierają do szerokiego odbiorcy, skłaniają do myślenia, uczą pewnych postaw, czy nawyków. Mankamentem kampanii może być powierzchowność oraz fakt, że wraz z ich końcem problem znika nam z oczu. Mimo tych słabości nie powinno się z kampanii rezygnować, bo z definicji kształtują postawy prospoeczłeczne, a tego w naszym kraju nigdy za dużo.

W Elblągu kampanie społeczne również nie są niczym obcym. Chcę wspomnieć o tych, nad którymi miałam przyjemność pracować i pokazać, co chcemy dzięki nim osiągnąć.

Kampania „Bezpieczny senior” dociera do najstarszych elblążan, ma pokazać im jak zadbać o swoje bezpieczeństwo, wskazać sytuacje ryzykowne, podpowiedzieć, jak nie stać się ofiarą oszustwa. W związku z kampanią na terenie Elbląga pojawiły się plakaty i ulotki skierowane do seniorów. Twarzami kampanii są elbląscy seniorzy. Aktywni uczestnicy kampanii mogli wziąć udział w szkoleniach z zakresu samoobrony.

Patroni dla tramwajów „ogórków” – dzięki prostym zabiegom udało się przeprowadzić szeroką akcję informacyjną dotyczącą zasłużonych elblążan. Poprzez głosowanie na wybrane nazwiska mieszkańcy w różnym wieku poznali zasłużone dla naszego miasta postaci i poznają je wciąż czytając ich biogramy w tramwajach. Ogromne znaczenie w tej akcji miało pozytywne zaangażownie spółki Tramwaje Elbląskie i Zarządu Komunikacji Miejskiej. Udała nam się jeszcze jedna ważna rzecz – tramwaj swojego imienia odsłonił Stanisław Wójcicki – Honorowy Obywatel Elbląga, który zmarł kilka miesięcy poźniej. Trudno o bardziej wymowny przykład dokumentowania najnowszej historii Elbląga. Nadawanie nazw tramwajom, miało wielu sympatyków, którzy podkreślali, że akcja ma wymiar edukacyjny, a ponadto buduje naszą lokalną tożsamość. Natomiast argumenty przeciwników kampanii do dzisiaj trudno mi zrozumieć...

Od „Stop dopalaczom” do „Reaguj. masz prawo” I wreszcie kampanie szczególnej wrażliwości. W Elblągu promowana jest akcja „Stop Dopalaczom”, którą powinniśmy nagłaśniać przed zakończeniem roku szkolnego i w trakcie wakacji. Doskonałym uzupełnieniem tej akcji może być ogólnopolska kampania „Reaguj. Masz Prawo” opracowana przez Rzecznika Praw Dziecka. Jak mówią jej twórcy – głównym celem jest zmiana biernej postawy ludzi wobec aktów krzywdzenia dzieci oraz zmniejszanie społecznego przywolenia na stosowanie przemocy. „Stop dopalaczom” chroni dzieci i młodzież przed używkami, natomiast „Reaguj. Masz prawo”, choć niewygodnie o tym mówić, broni dzieci przed szkodliwym wpływem dorosłych.

Słuchajmy, co mówią nam obie kampanie i dla dobra naszych dzieci włączajmy się do działania.

Zachęcam do odwiedzania strony kampanii „Reaguj. Masz Prawo” http://www.jakreagowac.pl

Maria Kosecka

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (19)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dina
ponad rok temu ocena: 60%  19
Marylko, powodzenia! Byłaś asem bo pokazałaś, że radny nie musi być bezradny, ale może wiele dobrego zrobić dla ludzi
~ Rozmaryn
ponad rok temu ocena: 57%  18
Maria Kosecka dobrze sprawowała funkcję radnej. Wiedzą o tym wszyscy, którzy interesowali się pracą samorządu. To, o czym napisała, to nie wszystko, czym się zajmowała. Powinna kontynuować pracę w Radzie Miasta.
~ Opus
ponad rok temu ocena: 56%  17
Droga Marysiu proszę nie zmarnować swojego głosu w wyborach i zagłosować na Cezarego Balbuze! W okręgu numer 2 również proszę oddać głos na dr Michała Glocka! Zrobi pani coś użytecznego dla nas!
~ Elden
ponad rok temu ocena: 46%  16
Pani Kosecka pisze: "Proponuję więc Państwu nieco inny tekst dotyczący kampanii, a mianowicie tych społecznych. Niech to będzie miły przerywnik w procesie podejmowania decyzji wyborczych. ...Chcę wspomnieć o tych, nad którymi miałam przyjemność pracować i pokazać, co chcemy dzięki nim osiągnąć". Nie ma tu żadnego przerywnika p. Mario. To ewidentna kampania polityczna z Pani strony. Podpowiadam, że do inicjowania i wspierania takich akcji społecznych, wcale nie trzeba być Radną i Radnym Panie Robercie.
~ Madzia
ponad rok temu ocena: 32%  15
Po tym artykule kolejny raz Maria Kosecka udowodniła, że dla niej najważniejszy jest człowiek. Dzięki kampanii "bezpieczny senior" moja ciocia nie bała się zareagować jak jej koleżance chcieli ukraść torebkę, a ja dowiedziałam się bardzo dużo na temat zasłużonych elblążan. Dla mnie Maria Kosecka to najlepsza kandydatka do Rady Miasta i takich ludzi w Elblągu nam potrzeba.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 45%  14
A ja nawet wiem który człowiek jest taki waży - i jaki ma mieć tytuł Radna Maria Kosecka to brzmi dumnie ale to już się wytarło politycznie w głosowaniu za podwyżkami czynszów....
~ moll
ponad rok temu ocena: 62%  13
Kampanie społeczne prowadzone są już od dawna w Kraju, nagłaśniane w telewizji. Nie jest to nic nowego. Natomiast patroni tramwajów - nie wiem czy gdybym była zasłużoną elblążanką chciałabym aby moim imieniem był nazwany tramwaj. Wolałabym pozostać w sercu ludzi minie szanujących. Przyznaję jednak - pijar kandydatki dobry. Jednakże z różnych przyczyn nie zamierzam na tę Panią ani na PO głosować.
~ świadomy wyborca
ponad rok temu ocena: 70%  12
Proszę podać choć jedna dobra rzecz jaka ta kobieta zrobiła dla tego miasta. Glosowałaś za podwyżkami czynszów i biletów. Pogoniliście inwestorów razem z grzesiem którzy oferowali setki dobrze płatnych etatów. 95 % mieszkańców głosowało za wywalenie Partii Oszustów.
~ Gifas
ponad rok temu ocena: 57%  11
Panu Turlejowi tez juz dziekujemy :p
~ Robert Turlej
ponad rok temu ocena: 21%  10
Proszę podać wyniki głosowania a później oceniać innych
~ BiG
ponad rok temu ocena: 36%  9
Znów się produkuje....
~ lokalny patriota
ponad rok temu ocena: 56%  8
Jak widać są w Elblągu ludzie rozsądni, potrafiący myśleć o innych. Do nich zalicza się Maria Kosecka dbająca o ludzi starszych, słabych i potrzebujących pomocy. Jednocześnie stać ją na odważne prezentowanie swoich poczynań. Takich ludzi nam potrzeba.
~ Jacek Zbrzeźny
ponad rok temu ocena: 88%  7
Bardzo dobre kampanie społeczne tylko, że takie akcje powinny organizować, prowadzić organizacje pozarządowe, które biorą na takie cele 6 mln zł dotacji! Radni powinni tworzyć przyjazne prawo miejscowe, a z wypowiedzi wszystkich kandydatów, wynika, że prawo było raczej restrykcyjne dla elblążan. Tak, pan Turlej też do NGO!
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 8%  6
Po raz pierwszy o ile pamiętam przyznam Panu rację - powinny ale nie robią... Co do Pani Marii no cóż... Kiedyś pewne rzeczy wychodziły z domu i szkoły . Szczególne osiągnięcia Pani Marii to karuzele postawione na asfalcie / tylko czekać kiedy jakiś dzieciak się zabije/ , Kung-fu dla seniorów / podejrzewam że praktyczne zastosowanie takich technik przez seniora zakończy się dla niego ciężkim pobiciem i salwą śmiechu ze strony napastnika/ i tramwaje ..... No super będę bardzo bezpieczny jak będę wiedział że pary pijanych wyrostków dało mi po mordzie w tramwaju imienia Zawiszy Czarnego. To już czarny humor Panie EX-Radnej
~ Robert Turlej
ponad rok temu ocena: 62%  5
Kampanie są potrzebne i o tym nie trzeba nawet dyskutować. Warto również przypomnieć kampanię "Obudź wrażliwość", która została zauważona w Polsce i być może będzie realizowana przez inne miasta http://www.obudzwrazliwosc.pl/...
~ PLUS
ponad rok temu ocena: 55%  4
Jak zwykle rzeczowo i konkretnie-widać ,że Pani Maria ma swoje zdanie i konsekwentnie realizuje swoje cele.Odważna kobieta .Tak TRZYMAĆ
~ kolega
ponad rok temu ocena: 58%  3
Bardzo dobrze Maria napisane! Kampanie społeczne sa bardzo potrzebne i nie wolno ich lekceważyć. To nie jest zwykłe wieszanie plakacików w autobusach. To cały cykl działań, których efekty oceniać będzie można dopiero po jakimś czasie. Maria dziękuję za Twoje zaangażowanie dla naszego miasta!
~ wrss
ponad rok temu ocena: 42%  2
Czy ona jest nienauczalna i nie może zamilknąć. LUDZIE MAJA CIBIE DOSYĆ! TWOJEJ GŁUPOTY! AROGANCJI! JAK RÓWNIEŻ tzw TWARZY! Zgin, przepadnij maro nieczysta!
~ kryśka
ponad rok temu ocena: 46%  1
Jak się czyta takie komentarze, to aż się robi żal takich ludzi jak "wrss" zamilknij, bo nawet nie wiesz o czym jest artykuł, a się wypowiadasz. TRAGEDIA
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.