› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Marcin Trudnowski na mistrzostwach świata. Zbieranie doświadczenia przed mistrzostwami Europy

› sport 8 miesięcy temu    13.07.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Marcin Trudnowski,Marcin Trudnowski, fot. archiwum Marcina Trudnowskiego

Elblążanin Marcin Trudnowski (Grupa Wodna) zajął 13. miejsce w swojej kategorii wiekowej (45-49 lat) na Mistrzostwach Świata w Aquathlonie 2018 rozegranych 12 lipca w Middelfart w Danii. Najlepsi zawodnicy z całego świata po przepłynięciu 1 km, pokonali 5 km biegiem. 

Udział w zawodach nie był planowany. Marcin przygotowuje się przede wszystkim do Mistrzostw Europy w Aquathlonie 2018, które odbędą się w październiku na Ibizie. 

Główny start w tym roku zaplanowałem na październik. Będą to mistrzostwa Europy w aquathlonie na Ibizie. Mistrzostwa świata wyszły ciut przypadkiem, z marszu, więc perspektywę mam taką: zbieram doświadczenie w imprezie rangi mistrzowskiej, daję z siebie wszystko i przyjmuję wynik z pokorą. Jeśli udałoby się wedrzeć do pierwszej dziesiątki byłoby cudownie! Będę walczył z koalicją Anglików i Amerykanów. 

– mówił przed startem.  

13 miejsce nie było szczytem marzeń, ale trzeba podkreślić, że Marcin rywalizował z najlepszymi zawodnikami z całego świata. Ponadto nie były to zawody, do których się specjalnie przygotowywał. Miał na celu zdobyć cenne doświadczenie poprzez start w imrezie o randze mistrzowskiej, przed mistrzostwami Europy, do których się przygotowuje. 

Pływanie

 

Bardzo dobre pływanie. Wykorzystałem całe doświadczenie i umiejętności. W ostatniej chwili zmieniłem pozycję startową, nie dając się zamknąć w "pralce". Niby nadrobiłem kilkanaście metrów, ale minąłem kilkudziesięciu (może nawet kilkuset) pływaków szerokim łukiem, złapałem nogi czołowej grupy i powoli przesuwałem się do przodu, aby ostatecznie wyjść szesnasty z wody (wszystkie grupy wiekowe mężczyzn płynęły razem). 

 

Zmiana 

 

Zmiana mogła by być szybsza o kilka sekund, ale czułem w kościach mocne pływanie i starałem się "odetkać" przed biegiem...

 

Bieg

 

A właściwie człapanie;) szczególnie początek... zatykało mnie jak tylko mocniej przyciskałem... Dopiero zbieg na 3 kilometrze dał mi ciut luzu w nogach. Zacząłem uzyskiwać przyzwoite tempo, chociaż i tak pozostawiało niedosyt... ale "murowało" mnie, gdy tylko próbowałem przyspieszyć. W połowie trasy doszedł mnie Duńczyk i Niemiec, próbowałem utrzymać krok... ale gdzie tam:))) Dopiero na 700 metrów przed metą zrobiło mi się lżej. W końcu na samym finiszu dopadłem chłopaków. Chociaż ostatecznie okazało się, że są z innej grupy wiekowej, to i tak satysfakcja była.

– w ten sposób Marcin Trudnowski wspominał swój start na mistrzostwach świata.  

Wyniki (kategoria 45-49)

Mistrzostwa Świata w Aquathlonie 2018 odbyły się 12 lipca. Rozegrane zostały w ramach Mistrzostw Świata Multisportów 2018 w duńskim Middelfart (Fynske Bank Multisport World Championships Festival), które rozpoczęły się w dniu 6 lipca i potrwają do 14 lipca. W ich ramach rozegrane zostaną (zostały) zawody o randze mistrzowskiej w kilku dyscyplinach.

Program

 • 6 – 8 lipca – Mistrzostwa Świata w Duathlonie 2018 – sprint duathlon (5 km bieg, 20 km rower, 2.5 km bieg) oraz standard duathlon (10 km bieg, 40 km rower, 5 km bieg)
 •  10 lipca – Mistrzostwa Świata w Cross Triathlonie 2018 (1 km pływanie, 30 km rower górski, 8 km bieg przełajowy)
 • 12 lipca – Mistrzostwa Świata w Aquathlonie 2018 (1 km pływanie, 5 km bieg)
 • 14 lipca – Mistrzostwa Świata w Aquabike 2018 (3 km pływanie, 120 km rower)
 • 14 lipca – Mistrzostwa Świata w Triathlonie Długodystansowym 2018 (3 km pływanie, 120 km rower, 30 km bieg)
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.