› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Marcin Trudnowski brązowym medalistą mistrzostw Polski!

› sport ponad rok temu    16.08.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Marcin TrudnowskiMarcin Trudnowski fot. Grupa Wodna

Marcin Trudnowski z Elbląga wywalczył brązowy medal na 7. Mistrzostwach Polski Masters w Pływaniu na Wodach Otwartych (dystans 3 km), których organizatorem był Wielkopolski Okręgowy Związek Pływacki. 

Zawody odbyły się 15 sierpnia (czwartek) w Mierzynie koło Międzychodu. Marcin iplasował się na trzecim miejscu w kategorii wiekowej 45-50 lat; jednocześnie zajął 20. miejsce w kategorii open mężczyzn (czas: 00:46:54,01). 

Marcin Trudnowski (ur. 1971 r.) jest brązowym medalistą mistrzostw Polski w pływaniu długodystansowym (Puck, 1996 r.) oraz laureatem nagrody prezydenta Elbląga za wybitne osiągnięcia sportowe (2017 r.). Prywatnie jest szefem Grupy Wodnej – pod tą marką prowadzi jedną z pierwszych w Polsce, prywatną szkołę pływania z własnym, autorskim programem i systemem nauczania) oraz organizuje morskie rejsy stażowo-szkoleniowe i wypoczynek dla młodych ludzi. Przypomnijmy, że elblążanin jest wicemistrzem świata w pływaniu lodowym na dystansie 1 km w kategorii 45-49 lat z 2017 r. (Burghausen). Na zawodach w Bawarii ustanowił rekord Polski. W tym samym roku na Jeziorze Żywieckim ustanowił nieoficjalny rekord Polski w pływaniu lodowym na 1 milę, czyli 1609 metrów (25 min. i 56 s). Ponadto Marcin jest wicemistrzem Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych w kategorii wiekowej 45-49 lat  z 2017 i 2018 roku. Tym samym do bogatej kolekcji medali elblążanin dorzucił kolejny krążek. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.