› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

„Mały dzielny i samodzielny! Bajkowa podróż wzdłuż Wisły”

› bieżące ponad rok temu    16.05.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
„Mały dzielny i samodzielny! Bajkowa podróż wzdłuż Wisły” fot. Jakub Rozentalski – uczeń ZSM w Elblągu

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu wiosną 2019 roku, dzięki docenieniu i wsparciu finansowemu przez Fundację PKO, może realizować nowatorski projekt pt. „Mały dzielny i samodzielny! Bajkowa podróż wzdłuż Wisły”. 

Głównym celem projektu jest umożliwianie dzieciom niepełnosprawnym odkrywania piękna przyrody najbliższej okolicy i doświadczania jej wszystkimi zmysłami, po to by uwrażliwiać na jej potrzeby a zarazem upowszechniać rozwiązania służące dbaniu o czystość wód. Ważne dla autorów i realizatorów projektu jest także wykorzystanie alternatywnych form edukacji w celu wszechstronnego rozwoju dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, zainspirowanie dzieci do podejmowania samodzielnych działań, które mogą się przyczynić do zrównoważonego rozwoju, kształtowanie postawy i świadomości ekologicznej sprzyjającej ochronie środowiska w oparciu o dokonane odkrycia i zrozumieniu dlaczego jest to tak ważne. Podczas realizacji zadań związanych z projektem ogromne znaczenie ma współpraca osób sprawnych i niepełnosprawnych, ogromnym wsparciem podczas organizowanych wyjazdów i zajęć terenowych są wolontariusze – uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu, którzy pod kierunkiem wychowawcy klasy aktywnie uczestniczą w działaniach pełniąc rolę „starszych braci”.
Projekt pozwala dzieciom i uczniom odkryć przyrodę i doświadczać jej w bezpośrednim z nią kontakcie, dotknąć jej, ujrzeć, jak człowiek przez swoją działalność wpłynął na nią w ciągu ostatnich stuleci, jak nadal próbuje dostosować ją do swoich życiowych, konsumpcyjnych potrzeb. Żuławy to magiczne miejsce, gdzie wśród pól usypane terpy do dziś stanowią kryją tajemnice wody i dawnych mieszkańców, dla których woda była zbawieniem i przekleństwem. A w szumie Wisły wzdłuż, której dzieci wędrują, da się usłyszeć niejedną inspirującą historię.

Zdjęcia z Mikoszewa i Torunia wykonane przez Jakuba Rozentalskiego – ucznia ZSM w Elblągu
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.