› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Małe i średnie przedsiębiorstwa siłą Elbląga

› bieżące ponad rok temu    18.12.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Małe i średnie przedsiębiorstwa siłą Elbląga fot. Konrad Kosacz

Grzegorz Nowaczyk prezydent Elbląga weźmie dziś udział w konferencji organizowanej w Olsztynie przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych LEWIATAN. Temat konferencji „Szanse i zagrożenia dla rozwoju warmińsko-mazurskich MSP”.

Małe i średnie przedsiębiorstwa to temat istotny z perspektywy naszego miasta. Siłą Elbląga są właśnie małe i średnie przedsiębiorstwa, dlatego warto zewsząd zdobywać informacje, jak Miasto może je wspierać, a konferencja jest do tego świetną okazją. Mam nadzieję, że grono ekspertów przedstawi rekomendacje dotyczące warunków rozwoju warmińsko-mazurskich firm - powiedział prezydent Grzegorz Nowaczyk.

Małe i średnie przedsiębiorstwa (MSP) uważane są za siłę napędową polskiej gospodarki. W naszym regionie i w Elblągu to również istotna siła tworząca miejsca pracy.

Konferencja odbywa się z inicjatywy Henryki Bochniarz prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych LEWIATAN. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu lokalnego, administracji, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pracodawców oraz ludzie nauki. Tak szerokie grono specjalistów przedstawi warmińsko-mazurski sektor MSP na tle całego sektora małych i średnich firm w Polsce. Będzie to również okazja do zebrania opinii od przedsiębiorców regionu dotyczących barier w rozwoju ich firm.

Prezydent Elbląga weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Jak zwiększyć potencjał rozwoju warmińsko-mazurskich MSP? W panelu wezmą udział m.in. Bożena Cebulska - Prezes Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, dr hab. Janusz Heller - Dziekan Katedry Makroekonomii UWM, Mirosław Hiszpański - Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Pracodawców Prywatnych, Marek Karólewski - Prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ harry
ponad rok temu ocena: 100%  2
skoro MSP jest taką siłą Elbląga, czemu nasz rząd nie pomaga rozwijać się małym firmom tylko je niszczy? Dlaczego ZUS równo traktuje wielkie molochy i małych przedsiębiorców w wysokości składek. Dlaczego nie ma ulg i zwolnień z podatków za tworzenie nowych miejsc pracy?
~ No tak
ponad rok temu ocena: 100%  1
To dlaczego małe przedsiębiorstwa są likwidowane w Elblągu? Dlaczego nikt ich nie wspiera. Dlaczego np. w handlu i usługach zamyka się firma za firmą. Na samym starym mieście zamyka się kilka firm, m.in.: cukiernia sowa, kardamon, sklep obuwniczy, fryzjerzy ..., a reszta ledwo piszczy? A może lepiej przez cały rok zrobić chiński jarmark? Wróćmy do handlu na rozkładanych łóżkach i w namiotach, bez opłat, kas fiskalnych i bez sanepidu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.