› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Małe elblążanki sprzedają na ulicy samodzielnie przygotowaną lemoniadę

› dzieci i rodzina 9 miesięcy temu    1.09.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 8 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Marcin Mongiałło

Centrum Elbląga.  Małe elblążanki sprzedają na ulicy samodzielnie przygotowaną lemoniadę. Towarzyszą im chłopcy, ale to dziewczyny "ogarniają" biznes. Pomysłodawczynią akcji jest Alicja. Nie zarabiają kokosów, ale daje im to dużo frajdy. Uczą się organizacji pracy, szacunku do zarobionych pieniędzy i podstaw handlu. To wszystko w wieku 10-11 lat, bo tyle właśnie wiosen liczy większość dzieci zangażowanych w "mały biznes" (jedna z nich ma 13 lat).  Nie ukrywamy, że poruszyła nas ta historia. Czy to nie świetna szkoła życia?

Przypomnijmy w tym miejscu zdarzenie sprzed kilku lat. Jeden z wiodących polskich portali informacyjnych ponad 2 lata temu poinformował, że 5-latka zebrała ponad 25 tys. dolarów, sprzedając pod domem lemoniadę i muffinki. Zarobione pieniądze dziewczynka przekazała fundacji, której podopiecznym jest jej starszy brat. O tej szczytnej inicjatywie usłyszała para Kalifornijczyków. Pracowitość, poświęcenie i skuteczność 5-latki tak ich poruszyły, że w jej imieniu przekazali dodatkowe 20 tys. dol. (ok. 60 tys. zł) fundacji przez którą jest leczony brat dziewczynki. Innna historia sprzed roku: 7-letni chłopiec z Qeensland w Australii przez dwa lata sprzedawał lemoniadę, by kupić wymarzonego kucyka. Udało mu się!

Pytanie, czy u nas byłoby to możliwe? Czy dziewczynka handlująca lemoniadą na taką skalę nie miałaby do czynienia z inspektorem kontroli skarbowej, urzędnikiem Państwowej Inspekcji Pracy, Strażą Miejską, Policją, Sanepidem, Inspekcją Handlową, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (gdzie składki?), czy też nawet kuratorem i sądem rodzinnym?

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 13
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (8)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Izakac
  7 miesięcy temu 8
  Świetny pomysł! Tak powinna wyglądać nauka przedsiębiorczości od najmłodszych lat. Mam nadzieję, że straż miejska nie wystawiła tym dziewczynkom mandatu za brak działalności gospdoarczej i pozwolenia z sanepidu :) Pozdrawiam i życzę miłego dnia, Iza
  ~ Lulu
  9 miesięcy temu ocena: 100%  7
  Super dziewczyny !!!!
  ~ Julcia123
  9 miesięcy temu ocena: 67%  6
  Przepraszam ale tam sprzedawała jeszcze 13 latka i tamte osoby na zdj to nie są tymi osobami co sprzedawali sprzedawały ttlo tan 3 dziewczyny reszata osób to konkuręcjw ale przeyszli do nas bo uszłyszeli o naszym zarobku. Wiem to bo bo ja jestem jedną. Z trzech sprzedających dziewczynek
  ~ mama
  9 miesięcy temu ocena: 100%  5
  Cudowne są. Takie przykłądy trzeba pokazywać!
  ~ wielbiciel Elbinga
  9 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Brawo brygado z "Wyspy"!!!.Szacuneczek.
  ~ emblonrzanka
  9 miesięcy temu ocena: 100%  3
  Super dzieciaki :) powodzenia :) życzę dużo klientów
  ~ Taka ja
  9 miesięcy temu ocena: 100%  2
  Super :) fajnie ze mamy w naszym miescie takie przedsiębiorcze dzieciaki! ;)
  ~ milla
  9 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Brawo :)
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.