› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Magdalena Dalman nowym burmistrzem Tolkmicka

› region 7 miesięcy temu    5.11.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Magdalena Dalman nowym burmistrzem Tolkmicka fot. facebook.com/dalmanmagdalena

Magdalena Dalman, reprezentująca swój własny komitet wyborczy (KWW Magdaleny Dalman "Inicjatywa dla Mieszkańców") i pełniąca dotychzas funkcję przewodniczącej Rady Miejskiej w Tolkmicku, została wybrana nowym burmistrzem tego miasta.

W drugiej turze wyborów samorządowych zagłosowało na nią 1246 mieszkańców Tolkmicka (55,97 % poparcia), podczas gdy na dotychczasowego zastępcę burmistrza Józefa Zamojcina (KWW Nasza Gmina – Nasz Dom), oddało swój głos 980 wyborców (44,03 %). 

Magdalena Beata Dalman jest pracownikiem naukowym (dr nauk humanistycznych) – adiunktem na Wydziale Filologicznym Instytutu Filologii Polskiej Katedry Historii Literatury Uniwersytetu Gdańskiego.10 lat temu przeprowadziła się z Sopotu i zamieszkała w gminie Tolkmicko (w Chojnowie).

Przypomnijmy, że o urząd burmistrza Tolkmicka ubiegało się czterech kandydatów:

 • Magdalena Dalman, z poparciem Komitetu Wyborczego Wyborców Magdaleny Dalman "Inicjatywa Dla Mieszkańców"
 • Andrzej Misztal, z poparciem Komitetu Wyborczego Wyborców "Piękna i Czysta Gmina"
 • Mariusz Szempliński, z poparciem Komitetu Wyborczego Wyborców Mariusza Szemplińskiego
 • Józef Zamojcin, z poparciem Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina-Nasz Dom

Do drugiej tury przeszło dwóch kandydatów: Magdalena Dalman, na którą w pierwszej turze wyborów samorządowych oddało głos 953 mieszkaców (40,59 % poparcia) oraz Józef Zamojcin, który otrzymał 899 głosów (38,29 %).

Nowa burmistrz Tolkmicka podziękowała wyborcom:

Drodzy Mieszkańcy Gminy Tolkmicko,

 

Dziękuję wszystkim Państwu za głosy oddane w obu turach wyborów Burmistrza Tolkmicka. Moja wygrana to nasz wspólny sukces. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by nie zawieść Waszego zaufania.

 

Kampania wyborcza zakończona wyborem mnie na urząd burmistrza wyzwoliła wielką energię społeczną. Nie zmarnuje jej! Będę blisko Państwa w Tolkmicku i we wszystkich wsiach. Liczę na kolejne spotkania, ważne rozmowy i wsparcie radą. Burmistrz powinien przede wsłuchiwać się w potrzeby mieszkańców i na nie reagować.

 

4 listopada wszyscy zrobiliśmy pierwszy krok. Mam nadzieję, że teraz razem, w codziennej pracy i zaangażowaniu społecznym, będziemy odmieniać nasze miasto i gminę.

 

Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

 

Wasze zaufanie jest moim zobowiązaniem!

 

Magdalena Dalman

Na zmianę władz w Tolkmicku mogły mieć wpływ niepokojące informacje związane z likwidacją największego w tym mieście zakładu pracy. Chodzi o spółkę Masfrost, która prowadzi w Tolkmicku zakład przetwórstwa warzywno-owocowego, w którym jeszcze nie tak dawno pracowały 144 osoby.  W maju 2018 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu zarejstrowanych było 279 osób pozostajacych bez pracy z miasta i gminy Tolkmicko, w tym 168 osób długotrwale bezrobotnych i 166 kobiet. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nina
7 miesięcy temu 1
No brawo wybraliście Panią co związana jest z miastem 10 lat, porażka, ona wie co dla was ważne .....zapewne ....kiełbasa wyborcza
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.