› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Luksusowy SUV – dlaczego warto go kupić?

› bieżące ponad rok temu    26.07.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Luksusowy SUV – dlaczego warto go kupić?

Luksusowe SUV-y – od momentu, gdy pojawiły się na motoryzacyjnym rynku stały się synonimem klasy i prestiżu. To samochody niezwykle stylowe i eleganckie, a jednocześnie potężne i wytrzymałe. W czym tkwi tajemnica sukcesu tego typu aut i dlaczego warto się na nie zdecydować?

SUV – jak to się zaczęło?

SUV to skrót od „Sport Utility Vehicle”, co powszechnie tłumaczy się jako pojazd sportowo-użytkowy. Historia tego typu aut w Europie nie jest zbyt długa – prawdziwą popularność na Starym Kontynencie zyskały w przeciągu ostatnich kilkunastu lat. SUV-y to auta kojarzone przede wszystkim ze Stanami Zjednoczonymi. Stworzono je z myślą o luksusowych samochodach, które będą w stanie sprostać trudnym warunkom terenowym. I choć podobne samochody funkcjonowały już w amerykańskiej armii w latach 30. i 40., to prototypu współczesnego SUV-a trzeba doszukiwać się raczej w pojazdach z lat 60.

Czym charakteryzują się SUV-y?

Pierwszą rzeczą, która wyróżnia SUV-y spośród innych aut, jest oczywiście ich wygląd. Są dosyć masywne i potężne, dzięki czemu budzą respekt wśród kierowców. Wysoki prześwit dodaje im charakteru, natomiast eleganckie wnętrze czyni je niezwykle wygodnymi. To połączenie sprawdza się zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza miastem. Wysokie zawieszenie pozwala bez problemu uporać się z większymi krawężnikami, samo auto dysponuje również dużą ilością miejsca, co z pewnością przypadnie do gustu rodzinom z dziećmi. Nie należy zapominać jednak o ich sportowym charakterze – w większości SUV-ów dostępny jest napęd na przednią i tylną oś, ponadto dysponują one także mocnym silnikiem. Dłuższe podróże w takim aucie znosi się o wiele łatwiej.

Dlaczego warto wybrać SUV-a?

Co przez ostatnie lata wpływało na wysoką sprzedaż samochodów luksusowych typu SUV-ów? Jednym z podstawowych elementów będzie pewnie wszechstronność i wygoda. SUV przypadnie do gustu tym, którzy preferują luksus, ale także tym, którzy cenią sobie przestrzeń w aucie. Takie pojazdy świetnie sprawdzą się podczas wypadu za miasto, rodzinnych zakupów, dalszych podróży, a nawet spotkań biznesowych. Na tę uniwersalność wpływa również fakt, że w ostatniej dekadzie popularność zyskały tzw. crossovery, czyli bardziej kompaktowa pochodna SUV-a.

Najpopularniejsze marki

Rosnąca popularność SUV-ów sprawiła, że w krótkim czasie niemalże wszystkie liczące się na rynku samochodowym marki włączyły tego typu auta do swoich ofert. Kia Sorento, Fiat Freemont, Volvo XC90, a nawet Porsche Cayenne to tylko kilka przykładów. Oczywiście do tych najbardziej znanych należą pojazdy z logo Range Rover. Wszystkie z powyższych marek są dostępne w warszawskim salonie Autoreduta, specjalizującym się w sprzedaży samochodów luksusowych.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.