› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

komentowane

oceniane

Lidl wycofuje sezam z groźną substancją. Sanepid ostrzega

› zagrożenia i utrudnienia 8 miesięcy temu    28.12.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Lidl wycofuje sezam z groźną substancją. Sanepid ostrzega

W sezamie łuskanym wyprodukowanym przez firmę WEIAND GmbH stwierdzono obecność tlenku etylenu. Produkt został dostarczony do Lidl Sp. z o.o. sp. k. W dniu 23.12.2020 firmy rozpoczęły wycofywanie produktu z obrotu i od konsumentów.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez system wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach (RASFF), że w sezamie łuskanym wyprodukowanym przez firmę WEIAND GmbH stwierdzono obecność tlenku etylenu.

Produkt został dostarczony do Lidl Sp. z o.o. sp. k. W dniu 23.12.2020 firmy rozpoczęły wycofywanie produktu z obrotu i od konsumentów. Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie do żywności wprowadzanej na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone.

Szczegóły dotyczące produktu:

Wycofaniu podlega następujący produkt: „Vitasia, Sezam łuskany, 50 g” z datą minimalnej trwałości 02/2023, 03/2023 i 06/2023 Producent: Weiand GmbH Industriestraße 25 Dissen a. T. W. 49201  Dystrybutor: Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo PodgórneDziałania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. bezzwłocznie po otrzymaniu informacji od producenta uruchomiła procedurę wycofania przedmiotowego produktu z rynku. Stosowne informacje w przedmiotowej sprawie skierowane do konsumentów zostały umieszczone na stronie internetowej https://kimjestesmy.lidl.pl/folder_aktualnosci/wazna-informacja-dla-klientow-sezam oraz w sklepach Lidl. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutora.

Zalecenia dla konsumentów: Nie należy spożywać produktu wskazanego w komunikacie. Produkt można zwracać do miejsca zakupu, zgodnie z informacją podaną przez Lidl sp. z o.o. sp. k.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.