› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Lato - gorący okres w pracy rolnika

› bieżące miesiąc temu    1.07.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Lato - gorący okres w pracy rolnika

Lato jest najgorętszym okresem dla prac w gospodarstwie, kiedy maszyny rolnicze pracują na najwyższych obrotach. Pogoda nie zawsze jest sprzymierzeńcem rolników, którzy mają świadomość, że w czasie żniw każda minuta jest ważna. Najgorszym scenariuszem jest przegapienie dobrej pogody do zbiorów płodów rolnych przez to, że awarii uległa jakaś część w kombajnie czy traktorze. Od czerwca, przez lipiec, sierpień, aż do końca września prowadzony jest szeroki zakres działań, z którymi mierzą się rolnicy. Zapobiegliwi właściciele ciągników i maszyn rolniczych do zbioru roślin uprawnych, przed rozpoczęciem sezonu żniwnego wykonują ich przegląd, aby zdążyć kupić części, które najszybciej się zużywają. Posiadacze zagranicznego sprzętu, mogą bez problemu zakupić np. części John Deere w internetowym sklepie rolniczym oferującym części, artykuły i akcesoria rolnicze z błyskawiczną wysyłką zamówienia.

Jakie zadania czekają na rolników w okresie letnim?

Początek lata jest czasem wykonywania ostatnich dosiewów takich warzyw jak: marchew, pietruszka, buraki, ogórki i dynia. Można w tym czasie pikować pomidory, zbierać rośliny pod folią np. kalafiory, a z gruntu cebulę, rzodkiewkę i kalarepę. Czerwiec to miesiąc intensywnych sianokosów, a doświadczeni rolnicy wiedzą, że koszenie traw należy rozpocząć w czasie ich kłoszenia, ponieważ wtedy mają szczytową wartość. Konieczne jest suszenie siana na ziemi, a następnie zbieranie przyczepą samozbierającą i dosuszanie gorącym powietrzem. Do sprawnego przeprowadzenia takich prac niezbędne są kosiarki, przetrząsarki i zgrabiarki odpowiednio wcześniej przygotowane.   

W okresie letnim w miesiącach, jak lipiec i sierpień trwają żniwa takich zbóż jak żyto, pszenica, owies i rzepak. W tym czasie na pola wyjeżdżają kombajny, ciągniki, wykorzystywane są prasy do słomy oraz siana i zdecydowanie nie jest to odpowiedni czas na poszukiwanie źródeł usterek. Intensywne prace rolne sprzyjają różnym awariom maszyn rolniczych, co staje się źródłem zmartwień. Latem rolnicy przygotowują magazyny do składowania zbiorów na przykład rzepaku. To do nich zwożą zbiory i kontrolują pod kątem negatywnej działalności szkodników i grzybów, aby jak najszybciej zareagować i zadbać o ochronę roślin. W tym czasie trzeba szczególnie zadbać o wszystkie używane maszyny rolnicze, sprawdzając ich stan, trzeba wykonywać czyszczenie i ewentualnie szybko wymienić zużytą część. 

Jeżeli w okolicy nie ma sklepu stacjonarnego z częściami rolniczymi lub sklepy są słabo zaopatrzone, rolnicy rozpoczynają poszukiwanie części zamiennych przez Internet. W czasie pandemii ludzie są nakłaniani do pracy zdalnej i pozostania w domu, ale rolnicy nie mogą przerwać żniw, muszą zebrać plony. Aby ułatwić im to i tak niełatwe już zadanie i zminimalizować konieczność jeżdżenia po stacjonarnych sklepach w poszukiwaniu części rolniczych, pojawiła się możliwość skorzystania z pomocy internetowego sklepu rolniczego, w którym można zamówić wszystko, co jest im niezbędne. Wielu rolników chętnie sięga po części John Deere w ZENOX.pl. Najczęściej oprócz części do traktorów i kombajnów, kupowane są części do opryskiwaczy, siewników oraz inne niezbędne części i akcesoria. W sklepie online jest dużo szerszy wachlarz zamienników, które jakością nie odbiegają od oryginałów, a mają przystępną cenę, ponadto gwarantują krótszy czas realizacji zamówienia. Dodatkowo sklep oferuje ponad 200 tysięcy produktów, atrakcyjne promocje i okazjonalne akcje rabatowe, z których każdy zamawiający może skorzystać.

Nowoczesne rolnictwo nie nastręcza trudności rolnikom w każdym wieku

Praca rolnika jest wymagająca, o każdej porze roku muszą zadbać o wszystko, co jest konieczne, by zebrać dobre plony. Obecnie życie na wsi prezentuje się inaczej niż przed laty. Rolnictwem zajmują się nie tylko starsi ludzie, ale widać również większe zainteresowanie wśród młodych, którzy przejmują gospodarstwa rolne po swoich rodzicach lub dziadkach. Młode pokolenie wyróżnia się nieco innym podejściem do pracy na roli, wprowadzają coraz więcej nowych technologii, a dostęp do Internetu nie jest już niczym wyjątkowym. Wspomaga on pracę rolnika, ułatwia wyszukiwanie nowych informacji branżowych, a także umożliwia zamawianie potrzebnych części do maszyn rolniczych z dostawą do domu.

W związku z wymianą pokoleniową rolnicy także coraz częściej ufają zakupom w sieci, nawet starsi rolnicy coraz bardziej przekonują się do takich rozwiązań. Właściciele sklepów rolniczych dokładają wszelkich starań, by zapewnić klientom fachowe doradztwo oraz optymalny komfort zamawiania. Dzięki wielu nowoczesnym rozwiązaniom w internetowym sklepie rolniczym można szybko odnaleźć poszukiwany artykuł. W przypadku nietypowych, specjalistycznych sprzętów pracownicy sklepu zapewniają fachowe doradztwo poprzez czat na stronie, konsultacje telefoniczne, mailowe lub poprzez social media. Rolniczy sklep online działa codziennie przez całą dobę, dzięki czemu zamówienia mogą być składane nawet w środku nocy czy w dzień wolny od pracy. Po odnotowaniu zamówienia wysyłka następuje błyskawicznie, zapewniana jest darmowa dostawa przy zakupach za min 150 zł.  Klient ma aż 100 dni na zwrot towaru, jeśli zakup okaże się nietrafiony.

Kupowanie części do maszyn rolniczych w internetowym sklepie rolniczym

Wysokie temperatury w okresie letnim to przesuszona ziemia, która nie jest najlepszym środowiskiem dla pracy maszyn rolniczych.Trzeba częściej robić przeglądy nie zapominając o częstym sprawdzaniu stanu płynów technicznych, okresowej wymianie olejów, ponieważ to w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia ich niezawodności. W okresie letnim stacjonarne sklepy są oblegane, więc aby nie tracić czasu warto robić zakupy w internetowym sklepie rolniczym, który oferuje konkurencyjne ceny części zamiennych do maszyn rolniczych. Jest to duże wsparcie dla rolników, ponieważ mogą oni skupić się na pracach w gospodarstwie. Warto pamiętać o tym, że kupując wysokiej jakości części w zamiennikach, nastąpi ograniczenie kosztów oraz uniknięcie przestojów w działaniu.

Internetowy sklep rolniczy taki jak ZENOX.pl posiada w ofercie artykuły wspierające zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas prac polowych lub w ogrodzie, szeroki wybór nawozów i środków ochrony roślin. Możliwość szybkiego zamawiania i dostarczania części do maszyn rolniczych ma obecnie bardzo duże znaczenie. Korzyści wynikające z zamawiania części online to: całodobowa dostępność, przedstawienie oferty w przystępny sposób, z podziałem na konkretne kategorie części do maszyn rolniczych, widoczna aktualna ilość towaru w magazynie, łatwe zamawianie przez Internet i telefon.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.