› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

komentowane

oceniane

Kupić samochód, a może wynająć? Sprawdź, która z opcji jest bardziej opłacalna

› bieżące ponad rok temu    30.08.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kupić samochód, a może wynająć? Sprawdź, która z opcji jest bardziej opłacalna

Jeśli wiesz, że samochód jest ci potrzebny tylko kilka tygodni w roku, zastanów się, czy na pewno musisz go kupować. Względy ekonomiczne przemawiają za tym, by wynająć auto. Sprawdź, czy i dlaczego warto.

Samochód powinien jeździć

Dobrej klasy samochód, nowy lub o niewielkim przebiegu, kosztuje przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych. I to tylko w wersji podstawowej. Jeśli dodamy bogate wyposażenie dodatkowe, cena wzrośnie. Dopłacimy też za kolor, jeśli nie zadowala nas podstawowy. Warto się zastanowić, czy jest sens wydawać tyle pieniędzy i używać samochodu tylko przez kilka letnich tygodni. Są osoby, które z różnych przyczyn tak właśnie funkcjonują. Tymczasem myślenie, że samochód, który stoi w garażu, nie psuje się, jest z gruntu fałszywe. Jeśli do kosztów utrzymania i eksploatacji samochodu dodamy cenę rocznego ubezpieczenia OC i AC, to otrzymamy kwotę, jaką wydamy na wynajem samochodu na kilka tygodni.

Czy warto wynajmować, skoro to kosztuje tyle samo?

Warto, ponieważ w kieszeni zostanie niebagatelna kwota, jaką wydamy na samochód. Posiadanie własnego auta ma sens wtedy, gdy dojeżdżamy nim codziennie do pracy dalej niż 15 kilometrów i zależy nam na czasie. Powyżej 15 kilometrów, jeśli w grę nie wchodzi komunikacja publiczna, taksówki stają się nieopłacalne. W każdym innym przypadku warto dwa razy pomyśleć, zanim kupimy samochód. A jeśli używamy go tylko kilka tygodni w roku, nie ma sensu przepłacać. Wynajem samochodu zdejmuje nam z głowy problem z ubezpieczeniem, serwisowaniem, pamiętaniem o przeglądach. Przy tym dostajemy do dyspozycji w pełni sprawne i bezpieczne auto.

Fleet Corp – zamów samochód pod dom

Jeśli mieszkasz w Warszawie lub Łodzi, przy rezerwowaniu samochodu możesz wskazać dowolny adres, pod który ma zostać podstawione. W innych miastach punkty są ustalone odgórnie. Ceny wynajmu zależą od klasy auta i okresu wypożyczenia. Dodatkowe opłaty pobiera się za fotelik dla dziecka, nawigację, odbiór brudnego samochodu oraz za opuszczenie granic Polski. Samochodem z wypożyczalni Fleet Corp można poruszać się po terenie całej Unii Europejskiej z wyjątkiem Rumunii.

Przy rezerwacji na okres poniżej miesiąca nie ma limitu kilometrów. Sam proces rezerwacji auta jest bardzo uproszczony, wymaga określenia czasu, na jakich chcemy wynająć samochód, miejsca, w którym chcemy odebrać, klasy i modelu samochodu, ewentualnie zapotrzebowania na dodatkowe wyposażenie. Przed dokonaniem płatności należy telefonicznie potwierdzić dostępność auta.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.