› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Kto poprowadzi serwisy Elbląga w mediach społecznościowych? Urząd szuka specjalisty

› bieżące ponad rok temu    2.01.2013
Rafał Kadłubowski
komentarzy 27 ocen 16 / 88%
A A A
Kto poprowadzi serwisy Elbląga w mediach społecznościowych? Urząd szuka specjalisty

Urząd Miejski poszukuje osoby, która zajmie się m.in. prowadzeniem profili Elbląga w mediach społecznościowych tj. Facebook, Twitter, Google+, Linkedin i YouTube. Miasto ogłosiło właśnie konkurs na stanowisko inspektora ds. opracowywania projektów graficznych w Departamencie Komunikacji Społecznej. Wybrany kandydat, do którego obowiązków należeć będzie także copywriting oraz obróbka zdjęć oraz montaż filmowy, może liczyć na zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin.

Od kwietnia 2012 r. obsługą serwisów Elbląga na najpopularniejszych portalach społecznościowych typu Facebook, Twitter czy Google+, zajmuje się w imieniu Urzędu Miejskiego, wynajęta agencja reklamowa. Firma Contact z Elbląga zobowiązała się, że przez rok za kwotę 7200 złotych netto poprowadzi konta społecznościowe miasta na stronach: Facebook, Google+, Twitter, You Tube i Linkedin.

Do jej zadań należy prowadzenie konta w języku polskim i angielskim, projektowanie i programowanie aplikacji dla użytkowników Facebooka, rozwijanie bazy kontaktów i znajomych, organizowanie konkursów dla użytkowników, prowadzenie sond internetowych i pozyskiwanie fanów. Obecnie konto Miasta Elbląga na Facebooku polubiło już ponad 6200 osób.  

Umowa z wynajętą agencją kończy się w kwietniu tego roku. Po tym czasie prowadzeniem profili miasta w mediach społecznościowych zajmą się urzędnicy. Do tego celu stworzone zostanie w Departamencie Komunikacji Społecznej specjalne stanowisko - inspektora ds. opracowywania projektów graficznych.

Do zadań osoby zatrudnionej, należeć będzie przygotowywanie projektów graficznych, obróbka i korekta zdjęć oraz montaż fotograficzny i filmowy, inicjowanie i realizacja kampanii informacyjnych i promocyjnych, tworzenie treści reklamowych (copywriting) dla wszystkich kanałów i narzędzi komunikacyjnych oraz oczywiście prowadzenie profili w mediach społecznościowych.

Miasto wymaga od potencjalnych kandydatów m.in. wykształcenia średniego lub wyższego technicznego lub artystycznego, doświadczenia popartego portfolio (min. 5 prac), umiejętności projektowania i przygotowywania materiałów do druku (DTP), znajomości programów graficznych typu: Adobe Illustrator, Photoshop, Quark, InDesign, CorelDraw, umiejętności obróbki i korekty zdjęć oraz montażu fotograficznego i filmowego, znajomości fotoedycji i przygotowywania pisma do druku oraz umiejętności pisania notatek prasowych oraz prowadzenia więcej niż jednego profilu w mediach społecznościowych.

Wybrany kandydat zostanie zatrudniony na pełen etap. Przewidywany termin rozpoczęcia pracy to styczeń-marzec 2013 r. Zainteresowani mogą składać swoje dokumenty od 3 do 18 stycznia w elbląskim ratuszu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (27)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ toja
ponad rok temu ocena: 0%  27
A popatrzcie na fanpage elblazan na FB, agencja która dostaje pieniądze przegrywa z hobbystą, który robi to za darmo. Czy naprawdę tak ciężko się dogadać? Bo z tej sytuacji wynika jedno, miasto topi pieniądze płacąc za marne efekty. Co więcej, nie sądzę aby następca wygrał. Nie chce tu mówić o jakiejkolwiek konkurencji osoba prywatna vs firma, ale nie mamy tu do czynienia z politykami, a z mieszkańcami tego miasta. Nad firmą prowadzącą strony społecznościowe wisi klient, który nierzadko wywiera pewien nacisk na zleceniobiorce, a ten wynika np. z aktualnie panującej partii politycznej itd, itp. Ogólnie pomysł miasta fajny.. Realizacja i podejście - do bani.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 29%  26
Ale jedno jest najważniejsze - czy tańczy u Czyżyka bo bez tego to i Kopernik by przepadł ...
~ Wyrocznia
ponad rok temu ocena: 50%  25
Panowie ale czy chodzi Wam może o... http://www.tinyurl.pl/?wIDQAXw... ;-))))))
~ BiG
ponad rok temu ocena: 0%  24
Gangnam Style wystarczy...
~ dancer
ponad rok temu ocena: 33%  23
Trzeba było tańczyć u Czyżyka, żal by Panu dupy nie ściskał teraz.
~ Fotografia Ślubna - Maciej Radzi
ponad rok temu ocena: 50%  22
Jakie wymagania hehehe. Takich ludzi orkiestr jest teraz sporo. Wiem coś o tym. Tylko po co tu CDR? Stary i AI w pełni go zastępuje oraz współpracuje z Maczkiem co najważniejsze. Ciekaw jestem jaka będzie pensja za stanowisko filmowca, fotoreportera, grafika, specjalisty SEO i dziennikarza w jednym. Nasuwa mi się myśl podobna do BIG'a, mianowicie albo jest już taka osoba albo to będzie bardzo "gorące" krzesełko w departamencie i niezły kozioł ofiarny w razie potrzeby.
~ BiG
ponad rok temu ocena: 0%  21
Nie sądzę aby to była ustawka. Programy są podane prawdopodobnie dlatego, że takie mają. I zauważyć trzeba, że jest to nabór na "zwykłe" stanowisko a nie kierownicze lub menadżerskie. Poza tym czy w UM lepiej by ta osoba zarobiła niż np. w Światowidzie ? Mogę oczywiście się mylić :)
~ twitter.com/elblag
ponad rok temu ocena: 0%  20
@BiG ustawka na 100% (ten Corel duzo mowi), ktos ze Światowida ;)
~ olo
ponad rok temu ocena: 50%  19
@BiG- TA OSOBA MA TYLKO "PROWADZIĆ" profile w j. angielskim a nie ZNAĆ j. angielski ;-) ;-) ;-) taka elbląska specjalność profesjonalisty - google translator ;-)
~ BiG
ponad rok temu ocena: 0%  18
Nie dziwi Ciebie że angielski nie jest wymagany ? :D
~ isegoria
ponad rok temu ocena: 33%  17
ogłoszenie jest przyznaniem się do błędu jakim był przetarg na "firmę zewnętrzną" odpowiedzialną za obsługę profili społecznościowych, znaleziony przez google artykuł z wypowiedzią byłego dyrektora Gruchalskiego tłumaczącego jaki jest sens przetargu i to co widzimy na tych profilach to dwa światy, firmie która to robiła w normalny sposób nie wyszło i zabrakło pomysłów
~ eijk
ponad rok temu ocena: 50%  16
Generalnie wymagania są bardzo duże, może już jest taki człowiek orkiestra co to wszystko ogarnie, ale gdyby chcieć dobrze i uczciwie rozpisać potencjalną pensję co do warunków elbląskich to: grafik 1/2 etatu - 1500 zł - montaż filmowy na 1/2 etatu - 1200 zł - tworzenie treści reklamowych 1/2 etatu - 1200,00 zł, prowadzenie społeczności 1/2 etatu - 1000,00 zł - co daje wynagrodzenie na rękę w okolicach 5000 zł - czyli z pełnym uposażeniem zusu i innych przyjemnych dodatków - pensja brutto to około 7000 zł. Każda większa agencja za obsługę wszystkich czynności wzięłaby około 3-4 tys. netto / miesięcznie. Bez urlopów, bez chorobowych, bez zusu - lepszy byłby chyba jednak przetarg. No chyba, że człowiek orkiestra już jest i konkurs to pro forma :)
~ baRa
ponad rok temu ocena: 50%  15
Pewnie chodzi o to, żeby dotychczasowa firma mogła podnieść stawki bez szumu dookoła. Aneksują umowę do 3.000 z 600 i po sprawie ;-)
~ BiG
ponad rok temu ocena: 0%  14
No tak nie można rozumować, bo matematycznie 4*1/2 etatu to daje dwa etaty. Ale to co piszesz i tak ma sens, bo pensja przynajmniej 3000-3500 na "rękę" będzie godziwa. ( jak na warunki Elbląga ) Dziwi mnie jedno - brak wymagania znaj. języka angielskiego. Zresztą....nie tylko społecznościówki, bo i strona UM też kuleje - aktualności...hmmmm http://www.umelblag.pl/umcms/i...
~ BiG
ponad rok temu ocena: 50%  13
Czytam, czytam i się zastanawiam..... Ale nie nad podjęciem wyzwania i aplikowaniu tylko jaka może być za to płaca ? Toż to jednoosobowej agencji szukają. Hmmm..corel draw ? Po co.. I zapomnieli o Adobe AfterEffects. Chyba że tylko na tamte programy mają licencję.
~ Blue_Marine
ponad rok temu ocena: 50%  12
Brak znajomości Oracle w wymaganiach?! Jestem oburzony! ;)
~ kot
ponad rok temu ocena: 71%  11
a trzeba umiec tanczyc?
~ NoName
ponad rok temu ocena: 60%  10
Czy pracownicy Urzędu Miasta nie potrafią obsługiwać internetu, że nie potrafią samodzielnie poprowadzić jakiś profili w serwisach społecznościowych, tylko muszą wynajdować sobie "specjalistów" i płacić im po 7200
~ BiG
ponad rok temu ocena: 0%  9
A skąd to 7200 ? pewniak ? To byłoby zastanawiające :P
~ oberw
ponad rok temu ocena: 33%  8
Obserwacja dotychczasowych działań w tym przedmiocie nie pozostawia złudzeń. Rozpisany w zeszłym roku przetarg przewidywał pewne czynności ciążące na wykonawcy. Nie zostały one zrealizowane. Nie było sond, konkursów i innych rzeczy do których się zobowiązało. Może ktoś pokusiłby się o rozliczenie prowadzenia profili Elbląga. No ale Pan G już za to nie ponosi odpowiedzialności.
~ Spoken
ponad rok temu ocena: 75%  7
@Jeremy- ma rację, z gówna bicza nie ukręcisz. Jak się w mieście nic nie dzieje, to trudno coś na profilach inicjować. "Lubiących" na fejsie można kupić za kilkanaście groszy za sztukę ale z ciekawymi wydarzeniami w Elblągu to już gorzej ;-) Pozostaje publikowanie życzeń, prognozy pogody i zdjęcia z dni Elbląga, święta chleba i sylwestra. Takie miasto...
~ BiG
ponad rok temu ocena: 43%  6
A to firma prowadząca miała ogłaszać konkursy, czy DKS ? Bo to różnica duża..
~ Jeremy
ponad rok temu ocena: 57%  5
Sporo nieprawdy jest w tym co piszesz. Konkursów i sond nie miała ogłaszać AR Contact, tylko UM. Firma była jedynie WYKONAWCĄ a nie ORGANIZATOREM. Pozdro
~ olo
ponad rok temu ocena: 67%  4
Najważniejsze było "wygranie przetargu: każdy średnio inteligentny człowiek wiedział, że prowadzenie profili społecznościowych to odpowiedzialne, wymagające zaangażowania i fachowej wiedzy przedsięwzięcie, które za 600 zł. miesięcznie jest awykonalne na w miarę wysokim poziomie.
~ olo
ponad rok temu ocena: 33%  3
A jakie wynagrodzenie?
~ BiG
ponad rok temu ocena: 60%  2
Obiadu nie będzie bo przetarg na kantynę w staromiejskim unieważniony :)
~ Blue_Marine
ponad rok temu ocena: 50%  1
Minimalna krajowa i obiad w stołówce co drugi piątek gratis. ;) Nie widzisz, że to przekrętem z kilometra pachnie?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.