› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Książka elblążanki na I miejscu listy bestsellerów jednej z największych księgarni internetowych w Polsce!

› bieżące 9 miesięcy temu    17.10.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Wioletta PiaseckaWioletta Piasecka fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

Wioletta Piasecka to elbląska pisarka, która specjalizuje się w tworzeniu bajek i sztuk teatralnych dla dzieci. Jej książki od lat cieszą się dużą popularnością. Elblążanka znajduje się obecnie w ścisłej czołówce autorów tworzących z myślą o najmłodszych czytelnikach. W ostatnim czasie skala sukcesu wydawniczego, który odniosła przerosła chyba najśmielsze oczekiwania zarówno wydawców, jak i osób zainteresowanych rynkiem książki. Jej książka „Faustynka. Opowieści patriotyczne” znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów księgarni internetowej Bonito.pl, która należy do ścisłej czołówki zarówno pod względem sprzedaży (200 tysięcy klientów miesięcznie!), jak i pozytywnych ocen wystawianych przez internautów.

Ponad 10 milionów zamówień zrealizowanych przez 12 lat działalności. Przeszło 200 tysięcy klientów miesięcznie i statystycznie książka sprzedawana co 3 sekundy – te dane pokazują skalę, z jaką funkcjonuje zwycięzca kategorii Książki w tegorocznym rankingu Opineo.pl. Do tego ponad 20 tysięcy opinii w ciągu minionego roku. Takie doświadczenie musi procentować. 

– tak w telegraficznym skrócie streścił działalność Bonito.pl serwis Opineo.pl, specjalizujący się w ocenianiu sklepów internetowych. Przypomnijmy w tym miejscu, że księgarnia Bonito.pl znalazła się na pierwszym (w 2018) i trzecim (w 2019 r.) miejscu rankingu najlepszych sklepów internetowych w kategorii "Księgarnie internetowe", opublikowanych przez Opineo.pl.  

Naszym zdaniem wielki sukces sprzedażowy Wioletty Piaseckiej jest w pełni zasłużony i wynika z połączenia profesjonalizmu i autentyczności kreacji, które tworzy, oparciu swojej twórczości na prawdzie historycznej oraz wielkiego serca, które autorka wkłada w promocję swoich książek. Dodać należy, że jej bajki mają duży walor edukacyjny, uczą patriotyzmu, jak również miłości i szacunku do drugiego człowieka.

Bonito.pl – bestsellery. Stan na dzień 16 października 2019 r.

Książka „Faustynka. Opowieści patriotyczne” jest drugą pozycją elblążanki, która należy do cyklu „Opowieści patriotyczne”. Została napisana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Bohaterką bajki jest Faustyna Morzycka, nauczycielka języka polskiego i działaczka społeczna, która zainspirowała Stefana Żeromskiego do napisania „Siłaczki”. To historia o dziewczynce mieszkającej na dalekiej Syberii, z dala od Ojczyzny, która utraciła niepodległość blisko sto lat przed jej urodzeniem. To historia córki zesłańca, która tęskni i bardzo pragnie powrócić do Polski... Czy uda jej się zrealizowaćm to marzenie?

To ciepła, wzruszająca opowieść, napisana bardzo czytelnie, na wspólne czytanie i dyskutowanie z dzieckiem. To książka o wielkiej pasji, marzeniach, determinacji, sile, odwadze, nadziei. Niech stanie się inspiracją dla wielu czytelników, niech uczy miłości do ojczyzny, niech stanie się drogowskazem dla tych, którzy się wahają, przepełnieni niepewnością. Wielokrotnie się wzruszałam i przeżywałam, z zapałem śledziłam treść i dokonania Faustyny Morzyckiej, co zachęciło mnie do odkrycia jej osoby.

– napisała w swojej recenzji Agnieszka Krizel. 

Z pewnością dodatkowym walorem „ „Faustynki” są piękne ilustracje i duże litery, które ułatwiają lekturę dzieciom, które rozpoczynają przygodę z czytaniem.

Wioletta Piasecka ze statuetka „Przyjaciel Przedszkola nr 3 w Elblągu” (z wyrazami wdzięczności dla autorki przepięknych baśni i bajek polskich), fot. Marcin Mongiałło

Wioletta Piasecka jest autorką książek dla dzieci, wierszy, piosenek, biografii, scenariuszy teatralnych i słuchowisk radiowych. Zadebiutowała w 1999 roku zbiorem baśni Zaczarowana kraina bajek. Rok później nakładem wydawnictwa Skrzat ukazała się po raz pierwszy biografia najsłynniejzego twórcy bajek dla dzieci pt.: „Andersen. W poszukiwaniu szczęścia”, wznawiana później wielokrotnie. Elblążanka napisała 28 książek, ponad 20 scenariuszy teatralnych oraz 50 piosenek dla dzieci. Od wielu lat współpracuje z Teatrem Muzycznym Syrenka z Warszawy i Teatrem Zielony Melonik z Rzeszowa, a także z Polskim Radiem Lublin, dla którego pisze słuchowiska radiowe. Od 2017 r. związana jest z Wydawnictwem NIKO. W 2018 roku książka  o Ignacym Janie Paderewskim – „Ignaś” – przygotowana specjalnie na stulecie odzyskania niepodległości została wydana przy współudziale Programu Niepodległa przy Ministerstwie Kultury. Autorka za tę książkę otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Baśnie Wioletty Piaseckiej wielokrotnie wygrywały plebiscyty czytelnicze. Są również wykorzystywane jako baśnie terapeutyczne. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.