› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Kredyt gotówkowy na zakup samochodu

› bieżące ponad rok temu    16.07.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Kredyt gotówkowy na zakup samochodu

Zakup samochodu zawsze wymaga posiadania dużej ilości dodatkowych środków. Oprócz samej ceny za auto trzeba też zapłacić podatek, koszty rejestracji i wydania tablic rejestracyjnych w urzędzie komunikacji czy wykupienia ubezpieczenia w firmie, która nam odpowiada. Sumując wydatki, może się okazać, że nasz budżet jest za mały. Wiele osób też z góry zakłada, że weźmie kredyt na samochód w banku albo pożyczkę gotówkową w parabanku, aby sfinansować taką transakcję. Warto jednak dokładnie sprawdzić wszystkie oferty.

Mała kwota na małe auto

Obecnie ceny samochodów używanych są przystępne. Małe i dość wiekowe, ale wciąż w świetnym stanie technicznym auta można kupić nawet za 2–5 tysięcy złotych. Kwota wydaje się być dość niska, ale doliczając opłaty, może wyjść znacznie wyższa. Ponadto nie każdy ma nawet oszczędności w kwocie kilku tysięcy na koncie, a zatem i na tak, wydawać by się mogło, tanie auto potrzebny będzie kredyt.

Przy niskich kwotach wystarczająca może być pożyczka gotówkowa czy kredyt na dowolny cel z banku. Nie musi to być ściśle kredyt na samochód. Wystarczy podać przy kredycie gotówkowym jako cel zakup samochodu używanego. Kredyty samochodowe też mogą pokryć taki zakup, ale nie zawsze starsze auto zakwalifikuje się do progów ustalonych przez bank do udzielania właśnie tego typu zobowiązania.

Kredyt samochodowy – kiedy warto?

Można wziąć po prostu kredyt samochodowy, za który kupimy nowe auto. Jednak nie każdy bank ma go w swojej ofercie, a poza tym zwykle udzielany jest na samochody nowe lub używane, kupione od dealera czy z autokomisu. Im nowszy i droższy samochód, tym większa szansa na kredyt samochodowy.

Warto jednak sprawdzić, czy możemy taki wziąć, ponieważ w niektórych bankach jest on nieco tańszy niż kredyt gotówkowy na tę samą kwotę.

Zakup za gotówkę

Większość osób jednak wybiera najprostsze rozwiązanie i bierze kredyt na samochód jako kredyt gotówkowy albo pożyczkę gotówkową. Wystarczy wybrać, gdzie chcemy złożyć wniosek o kredyt czy pożyczkę, a potem spełnić wymagania i czekać na decyzję.

W banku zawsze trzeba przedstawić zaświadczenie o dochodach wydane co najwyżej 30 dni wcześniej. Warto też mieć od razu przygotowany samochód, jaki chcemy kupić, aby znać dokładną kwotę kredytu. Podczas wyliczania zdolności kredytowej może się okazać, że bank udzieli nam wyższego kredytu, ale równie dobrze może to być mniejsza kwota. Dlatego lepiej nie podpisywać umowy zakupu auta przed wzięciem kredytu, a jedynie podpisać umowę przedwstępną lub zarezerwować samochód na kilka dni.

W przypadku pożyczek pozabankowych można złożyć wniosek przez Internet i samodzielnie w nim wypełnić oświadczenie o dochodach. Wystarczy podać aktualne dochody ze wszystkich źródeł oraz podać szacunkowe wydatki w skali miesiąca, w tym na już spłacane zobowiązania finansowe. Co prawda od razu podaje się kwotę, jaką chcemy pożyczyć, ale parabank również może ją zaakceptować lub zmienić, jeśli uzna, że dany klient tak wysokiej pożyczki nie będzie w stanie spłacić.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.