› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Krajanka tytoniowa dominuje wśród nielegalnych towarów

› bieżące 2 miesiące temu    5.10.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Krajanka tytoniowa dominuje wśród nielegalnych towarów fot. Nadesłane

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalne towary o wartości ponad 20 mln zł. To wynik 9-miesięcznych działań funkcjonariuszy z Warmii i Mazur.

Największą wartość zabezpieczonych towarów, bo prawie 13 mln zł stanowiła krajanka tytoniowa. Zdeponowano ponad 3,2 mln sztuk nielegalnych papierosów o wartości 2,4 mln zł. W większości były to wyroby tytoniowe pochodzące z „lewych” fabryk oraz z białoruską akcyzą. Na polski rynek nie trafią również narkotyki o czarnorynkowej wartości prawie 4,5 mln zł, które zabezpieczyli funkcjonariusze z W-MOSG w trakcie działań.

W pierwszych 9-miesiącach tego roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili 7 zorganizowanych grup przestępczych, zlikwidowali nielegalne fabryki papierosów, krajalnie tytoniu. Przejęli urządzenia i maszyny służące do produkcji „lewych” papierosów.

Działania ukierunkowane na zwalczanie przemytu, zarówno na Warmii i Mazurach, jak i na terenie całego kraju doprowadziły do postawienia przed sądem 115 osób, w tym 51 liderów zorganizowanych grup przestępczych. Zarzuty usłyszały również 64 osoby przewożące, handlujące tytoniem i papierosami. Wobec 49 zatrzymanych sądy zastosowały środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.


mjr SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.