› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Kradzione części samochodowe i sfałszowane oświadczenie ujawnione podczas kontroli granicznej

› bieżące miesiąc temu    23.05.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kradzione części samochodowe i sfałszowane oświadczenie ujawnione podczas kontroli granicznej fot. Nadesłane

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach ujawnili kradzione części samochodowe volkswagena. Zabezpieczyli też podrobione oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi.

W miniony piątek do odprawy na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach samochodem ciężarowym stawił się mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego. 38-letni mężczyzna usiłował wywieźć z Polski skradzione części do Volkswagena Transportera.

Były to m.in. podłoga, podsufitka, deska, osłony drzwi, głośniki akustyczne, siedzenia oraz okablowanie kabiny pochodzące z auta wyprodukowanego w 2016 roku. Wszystkie podzespoły miały usunięte oznaczenia identyfikacyjne. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że elementy należą do pojazdu skradzionego w Niemczech na początku kwietnia bieżącego roku.

Wartość przedmiotów oszacowano na 40 tys. złotych. Dwie godziny później do RP osobowym mercedesem próbował wjechać 39-letni Rosjanin. Podróżny deklarował zatrudnienie w jednej z gdańskich firm. Wówczas do kontroli przedstawił funkcjonariuszom SG oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy. Straż Graniczna ustaliła, że w rzeczywistości takie oświadczenie nigdy nie było zarejestrowane w urzędzie.

Blankiet został zatrzymany, a Prokurator Prokuratury Rejonowej w Braniewie mieszkańcowi Kaliningradu, wymierzył karę 1 000 złotych i 200 złotych kosztów sądowych. Po zakończeniu czynności, obaj kierowcy udali się do Rosji.

mjr SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.