Koszykarskie sukcesy uczniów Gimnazjum nr 4

› sport ponad rok temu    26.05.2016
Informacja prasowa
Koszykarskie sukcesy uczniów Gimnazjum nr 4 fot. nadesłane

W ostatnich dniach maja odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych.

Drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu pokonała w finale w Olsztynie Gimnazjum nr 1 z Nidzicy, ale uległa reprezentacji Gimnazjum nr 3 z Olsztyna. Ostatecznie nasze dziewczęta zajęły II miejsce i uzyskały tytuł wicemistrzyń województwa warmińsko-mazurskiego.

Zawodniczki podczas finału wykazały się ogromnym zaangażowaniem, sercem do gry i mistrzowskim duchem walki. Zespół otrzymał pamiątkowe dyplomy i medale. Najlepszą zawodniczką drużyny została Weronika Michalak. Oto skład całej drużyny srebrnych medalistek: Aleksandra Bilska, Natalia Filarska, Natalia Hassa, Patrycja Kinder, Michalina Majewska, Weronika Michalak (kapitan), Dominika Popławska, Ewelina Pułtorak, Klaudia Rymkiewicz, Natalia Szymańska, Klaudia Wiszniewska. Trenerem drużyny jest Magdalena Kolacka.

Koszykarska reprezentacja chłopców Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu uczestniczyła w finale wojewódzkim w Działdowie. Nasi zawodnicy w pełni wywiązali się z roli faworyta rozgrywek, pewnie wygrywając obydwa mecze. Najpierw wyeliminowali gimnazjum z Olsztynka. Mecz zakończył się wynikiem 62:27. Następnie nie dali najmniejszych szans gimnazjalistom z Mrągowa wygrywając 76:15. Ostatecznie zdobyli I miejsce i tytuł mistrzów województwa warmińsko-mazurskiego. Triumf w turnieju zapewnił im awans do rozgrywek centralnych Szkolnego Związku Sportowego, które odbędą się w dniach 19-23.06.2016 w Kołobrzegu. Chłopcy zostali wyróżnieni również nagrodami indywidualnymi: kapitan zespołu Bartek Górczyński został uznany najlepszym zawodnikiem naszej drużyny, a Kuba Borysewicz MVP całego turnieju. Elbląską "Czwórkę" reprezentowali: Mateusz Myśliwiec, Mateusz Pettke, Jakub Cholewa, Filip Gnysiński, Patryk Tabaszewski, Mateusz Skop, Bartosz Górczyński, Jakub Borysewicz, Konrad Jakimowicz, Mateusz Wiśniewski, Przemysław Orłowski, Piotr Skowron, Oskar Życzkowski. Trenerami zespołu są Adam Prus i Arkadiusz Majewski.